კიმბერლი ლოუ წერს, რომ მსოფლიო მშვიდობის სამიტზე, რომელიც საქართველოში შემოდგომაზე ჩატარდება, ტრამპი, პუტინი და სი ძინპინია მოწვეული
კიმბერლი ლოუ სოციალურ ქსელში წერს, რომ საქართველოში 2025 წლის შემოდგომაზე მსოფლიო სამშვიდობო სამიტი გაიმართება, რომელზეც მოწვეულები არიან: აშშ-ს, რუსეთის, ჩინეთისა და თურქეთის პრეზიდენტები: დონალდ ტრამპი, ვლადიმერ პუტინი, სი ძინპინი, რეჯეფ თაიფ ერდოღანი და მრავალი სხვა გავლენიანი პოლიტიკოსი და საზოგადო მოღვაწე.
კიმბერლი ლოუს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას სრულად გთავაზობთ:
"კიმბერლი ლოუ საქართველოში მსოფლიო სამშვიდობო სამიტს აანონსებს, რომელიც დიალოგისა და გადაწყვეტილებების გლობალური პლატფორმაა.
კიმბერლი ლოუმ, აშშ-ს მიერ რეკომენდებულმა სპეციალურმა წარმომადგენელმა ევროპაში და მსოფლიო სამშვიდობო სამიტის თანაავტორმა, დააანონსა მნიშვნელოვანი ღონისძიება, რომელიც საქართველოში 2025 წლის შემოდგომაზე გაიმართება.
მოწვეულ მსოფლიო ლიდერებს შორის არიან: დონალდ ტრამპი, ვლადიმერ პუტინი, სი ძინპინი, რეჯეფ თაიფ ერდოღანი და მრავალი სხვა გავლენიანი პოლიტიკოსი და საზოგადო მოღვაწე.
სამიტის პროგრამა მდიდარი და მრავალფეროვანი იქნება. დაგეგმილია დისკუსია სხვადასხვა რეგიონსა და საქმიანობის სფეროსთან დაკავშირებულ საკითხებზე. კერძოდ, გაიმართება დისკუსია ლათინურ ამერიკაში არსებულ ვითარებაზე არგენტინის პრეზიდენტის, ხავიერ მილეის, ელ სალვადორის პრეზიდენტის, ნაიიბ ბუკელეს და ნიკოლას მადუროს ოპოზიციის წარმომადგენლების მონაწილეობით. ლოუმ იმედი გამოთქვა, რომ ასეთი ფორმატი ხელს შეუწყობს ეფექტური სტრატეგიების შემუშავებას რეგიონის პრობლემების გადასაჭრელად.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა შიდა პოლიტიკურ დიალოგს საქართველოში. ორგანიზატორები გეგმავენ ფორუმის გამართვას ოპოზიციური ჯგუფებისთვის ეროვნული ერთიანობის ხელშეწყობისა და კომპრომისული გადაწყვეტილებების მოსაძებნად.
გარდა ამისა, სამიტზე გაიმართება კომისიების შეხვედრა ოჯახისა და ადამიანის უფლებების საკითხებზე, ასევე ტარიფებისა და საერთაშორისო ვაჭრობის შესახებ. მონაწილეებისა და სტუმრებისთვის ასევე წარმოდგენილი იქნება სპეციალური გამოფენა, სადაც მხატვრები მთელი მსოფლიოდან მშვიდობის თემაზე მიძღვნილ ნამუშევრებს გამოფენენ.
სამიტის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი მოვლენა იქნება ისტორიაში პირველი 33-ვე ავღანური ეთნიკური ჯგუფის შეხვედრა. ორგანიზატორები იმედოვნებენ, რომ ეს დიალოგი იქნება ამოსავალი წერტილი ავღანეთში კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარებისთვის.
საქართველო გახდება მსოფლიოს გლობალური ცენტრი. ეს მშვიდობიანი სამიტი იქნება სრულიად ახალი გზა მშვიდობიანი გადაწყვეტისა და პოზიტიური შედეგების მისაღწევად შეთანხმებებისა და რეზოლუციების სახით! მსგავსი რამ აქამდე არ გვინახავს!
"ჩვენ ძალიან კმაყოფილი ვართ ამ მოვლენით, რადგან მსგავსი არაფერი მომხდარა. ეს იქნება უნიკალური სამიტი, სადაც ლიდერები მთელი მსოფლიოდან შეიკრიბებიან აქტუალური საკითხების გადასაჭრელად და რეალური შედეგების მისაღწევად", — აცხადებს კიმბერლი ლოუმ.