რეგიონული განვითარების მინისტრის თანამდებობას გრიგოლ ლილუაშვილი აღარ დაიკავებს — მის ნაცვლად კახა გულედანი წარადგინეს
საქართველოს რეგიონული განვითარების მინისტრის თანამდებობას გრიგოლ ლილუაშვილი აღარ დაიკავებს. ამის შესახებ ირაკლი კობახიძემ დღეს გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა. მისი თქმით, ლილუაშვილის ნაცვლად მინისტრი კახაბერ გულედანი დაიკავებს.
კობახიძის განცხადების მიხედვით, გრიგოლ ლილუაშვილს მმართველი პარტიისგან განსხვავებული მიდგომები ჰქონდა სამინისტროს საქმიანობის პრინციპებთან, განსაკუთრებით კი სამინისტროში გასატარებელ საკადრო პოლიტიკასთან დაკავშირებით.
"გასული დღეების განმავლობაში გვქონდა კონსულტაციები გრიგოლ ლილუაშვილთან და გაირკვა, რომ გქონდა განსხვავებული მიდგომები სამინისტროს საქმიანობის პრინციპებთან, მათ შორის სამინისტროში გასატარებელ საკადრო პოლიტიკასთან დაკავშირებით, აქედან გამომდინარე, მივიღეთ გადაწყვეტილებამ, რომ გრიგოლ ლილუაშვილი აღარ დაიკავებს რეგიონული განვითარების მინისტრის თანამდებობას. მინისტრად დაინიშნება კახაბერ გულედანი.
კახა გულედანს აქვს მართვის და რეგიონულ საკითხებზე მუშაობის ძალიან ფართო გამოცდილება. წლების განმავლობაში ის მუშაობდა ჯერ კერძო სექტორში. 2016-17 წლებში ის იკავებდა საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილის თანამდებობას. მოგვიანებით, ის იყო სამგორის რაიონის გამგებელი, თბილისის მუნიციპალური ინსპექციის ხელმძღვანელი. კახა გულედანი დღემდე იკავებდა თბილისის მერის მოადგილის თანამდებობას. მინდა წარმატება ვუსურვო მას", — თქვა კობახიძემ ბრიფინგზე.
აღსანიშნავია, რომ გრიგოლ ლილუაშვილი აქამდე სუს-ის ხელმძღვანელის პოზიციას იკავებდა. ამ პოზიციაზე ლილუაშვილი ანრი ოხანაშვილმა ჩაანაცვლა.