ჯო უილსონი: თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების შესახებ ქართველი ხალხისა და ლეგიტიმური პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის მოწოდებას მხარს ვუჭერ
თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების შესახებ ქართველი ხალხისა და საქართველოს ლეგიტიმური პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის მოწოდებას მხარს ვუჭერ, — ამის შესახებ აშშ-ის ჰელსინკის კომისიის თავმჯდომარე, კონგრესმენი ჯო უილსონი (რესპუბლიკური პარტია) აცხადებს.
"სიტყვა "megobari" ქართულ ენაზე "მეგობარს" ნიშნავს და ეს კანონპროექტი აშშ-სა და ქართველი ხალხის ძლიერ მეგობრობასა და პარტნიორობას ასახავს. ივანიშვილის რეჟიმი ცდილობს საქართველოს თავისუფლებას ძირი გამოუთხაროს. თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების შესახებ ქართველი ხალხისა და საქართველოს ლეგიტიმური პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის მოწოდებას მხარს ვუჭერ. ეს კანონპროექტი ქართული ოცნების ოფიციალურ პირებს არჩევანის საშუალებას აძლევს: მიატოვონ ივანიშვილი, რომელსაც დიქტატორობა სურს ან სანქციების წინაშე აღმოჩნდნენ. საქართველოს სუვერენიტეტის გადასარჩენად დრო ჯერ კიდევ არის", — აცხადებს ჯო უილსონი.
შეგახსენებთ, აშშ-ის ჰელსინკის კომისიის თავმჯდომარემ, კონგრესმენმა ჯო უილსონმა (რესპუბლიკური პარტია) კონგრესში "MEGOBARI აქტი" ხელახლა წარადგინა.
ამერიკელი კონგრესმენის, ჯო უილსონის განცხადების თანახმად, "MEGOBARI აქტი" ქართული ოცნების ყველა ოფიციალური პირის მიმართ სანქციების ყოვლისმომცველ გადახედვას მოითხოვს და კორუფციაში ჩართული პირები და საქართველოს სუვერენიტეტის შელახვაზე პასუხისმგებელი პირები დასანქცირდებიან.