არჩევნები ზუსტად ერთ კვირაში იქნება. ეს თქვენი არჩევანია, თქვენი გადაწყვეტილებაა თქვენი და თქვენი შვილების მომავლის შესახებ. რაც არ უნდა გადაწყვიტოთ, ჩვენ პატივს ვცემთ თქვენს გადაწყვეტილებას და ეს არის ყველაზე დიდი სხვაობა ევროკავშირსა და საბჭოთა კავშირს შორის — ჩვენ პატივს ვცემთ თქვენს არჩევანს. თქვენი მომავალი თქვენი გადასაწყვეტია და სხვა არავისი, თუმცა, პატივი ეცით იმას, რომ ევროკავშირი გარკვეულ ღირებულებებზე არის აგებული — თავისუფლებაზე, დემოკრატიაზე, კანონის უზენაესობასა და ადამიანის უფლებებზე, ეს ღირებულებები უკომპრომისოა.
იმ შემთხვევაში, თუ გადაწყვეტთ, რომ საქართველო ერთპარტიულ სახელმწიფოდ აქციოთ, თუ გადაწყვეტთ, რომ ყველა ოპოზიციური პარტია აკრძალოთ, თუ გადაწყვეტთ, რომ სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციები გაყაროთ, რათა საქართველო ისეთ ადგილად აქციოთ, სადაც არ არის დამოუკიდებელი და თავისუფალი მედიის ადგილი, თუ გადაწყვეტთ, რომ საქართველოში სათითაოდ ყველა პიროვნების ადამიანის უფლებები არ იქნება დაცული, ღიად გეტყვით: საქართველო ევროკავშირის წევრი არც დღეს, არც ხვალ და არც 2023 წელს არ გახდება.