ილიაუნის სტუდენტებმა ავტორიზაციის საბჭოს გადაწყვეტილება დაგმეს
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები გამოეხმაურნენ ავტორიზაციის საბჭოს სხდომის გადაწყვეტილებას, რომელმაც მიუხედავად ექსპერტთა უმაღლესი შეფასებებისა, უნივერსიტეტს დროებითი აკრედიტაცია მიანიჭა, ხელახალი მონიტორინგის პირობით.
"სტუდენტები ვეხმიანებით ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის წინააღმდეგ მიმართულ ქმედებებს და ვგმობთ ავტორიზაციის საბჭოს სხდომაზე მიღებულ გადაწყვეტილებას, მიუხედავად ქართველი და უცხოელი ექსპერტების უმაღლესი შეფასებებისა, უნივერსიტეტს მიანიჭოს ავტორიზაცია ერთი წლის თავზე მონიტორინგის პირობით", — ვკითხულობთ განცხადებაში
სტუდენტებმა აუდიტორიას 26 ოქტომბერს ჩანიშნულ არჩევნებზე მისვლისკენ და ევროპული მომავლის დაცვისკენაც მოუწოდეს.
"ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები ვრჩებით ჩვენი უნივერსიტეტის ღირებულებების ერთგული და მუდამ ვიდგებით დემოკრატიის, თავისუფალი ნებისა და დასავლური ღირებულებების სადარაჯოზე! ვიაზრებთ რა, რომ თავისუფლებისა და დამოუკიდებლობისთვის ბრძოლის მთავარი ველი გადის დემოკრატიული წესით ჩატარებულ არჩევნებზე, მოგიწოდებთ, ოცდაექვს ოქტომბერს ყველანი გამოვცხადდეთ არჩევნებზე და დავიცვათ ჩვენი ევროპული მომავალი! შევხვდებით არჩევნებზე!", — აღნიშნულია Facebook-ზე განთავსებულ პოსტში