დღეს ერთი სწორი რამ გითხრათ ზურაბიშვილმა, რომ ეს სამარცხვინო პროცესი მოაწყო ქართული ოცნების პოლიტიკურმა ხელმძღვანელობამ და რუსეთმა. რაღაც არ გქონდათ მძაფრი რეაგირება ამაზე; რუსეთს როდესაც ახსენებენ, იცით-ხოლმე ხელოვნურად თავის გაბრაზება, მაგრამ რაღაც ამ თავის გაბრაზების პროცესში ვერ ჩავარდით დღეს. იცით, რატომ მან არ ახსენა მან მესამე [ივანიშვილი]? ვინაიდან, ასე ვთქვათ, ის წასულია პოლიტიკიდან. სალომე ზურაბიშვილმა ისევ გადააფარა ხელი ივანიშვილს. რომ, თითქოს, ის ხომ აღარ არის პოლიტიკაში, ის ხომ წავიდა აქედან... ამიტომ თურმე, რუსეთი ყოფილა დამნაშავე და თქვენ, ქართული ოცნების ლიდერები, მაგრამ ბიძინა არსად არ არის. ჯანდაბას, დადგება დრო და იტყვის, სადღაც მემუარებში დაწერს ათი წლის მერე, ახლა თუ ვერ ბედავს. მაგრამ რამდენიც არ უნდა ვაკრიტიკოთ მისი შეცდომები, და ძალიან ბევრი შეცდომა მოსვლია, დღეს, სალომე ზურაბიშვილი თქვენთან მიმართებაში არის სწორი, ის დგას ევროპის გზაზე და საქართველოს ინტერესებს იცავს
— განაცხადა ოპოზიციონერმა დეპუტატმა, რომან გოცირიძემ, პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე, სადაც პრეზიდენტ ზურაბიშვილის საიმპიჩმენტო პროცედურა მიმდინარეობს.