კომერციულ სექტორს, რა თქმა უნდა, არ აქვს უფლება, არ დაემორჩილოს რეგულატორს, იმიტომ, რომ კომერციული სექტორი არის საქართველოს კომერციული სექტორი, ასევე, და ხელმძღვანელობს ჩვენი კანონმდებლობით. მაგრამ მინდა განვმარტო, პირველ რიგში, მე ჩემი დღევანდელი ბრიფინგი დავიწყე სწორედ იგივე წინადადებით, იგივე ინფორმაციით, რომ ჩვენც ცალსახად, ვასრულებთ და ვაგრძელებთ საერთაშორისო სანქციების აღსრულებას. სრულ უნისონში ვართ ჩვენ საქართველოს საფინანსო სექტორთან, საქართველოს კომერციულ ბანკებთან, ისინიც და ჩვენც ვასრულებთ საფინანსო სანქციებს და ზოგადად ჩვენ საერთაშორისო ვალდებულებებს.
განაცხადა ნათია თურნავამ ბრიფინგზე. გუშინ საქართველოს ეროვნულმა ბანკმა გამონაკლისი დაუშვა სანქცირებული საქართველოს მოქალაქეებისთვის, რაც იმას ნიშნავს, რომ აშშ-ის მიერ სანქცირებულ ოთარ ფარცხალაძეს ანგარიშებზე წვდომა აღუდგინეს. საქართველოს ორმა უმსხვილესმა კომერციულმა ბანკმა, თიბისიმ და საქართველოს ბანკმა განაცხადეს, რომ გააგრძელებენ საერთაშორისო სანქციების დაცვას.