ეს იყო აბსოლუტურად ადეკვატური პასუხი იმ არაადეკვატურ განცხადებებზე, რომელიც კეთდება კონკრეტული, ცალკეული ევროპარლამენტარების მხრიდან. თვითონ სტატუს რაც შეეხება პოლიტიკურად მნიშვნელოვანია, მაგრამ, კიდევ ერთხელ უნდა ავუხსნათ საზოგადოებას, რომ სხვა თვალსაზრისით, როგორიც არის ფინანსური — ფინანსური და ეკონომიკური კუთხით ეს არ იძლევა კონკრეტულ შედეგს. როდესაც ჩვენ ვისმენთ არაადეკვატურ გზავნილებს კონკრეტული ევროპარლამენტარების მხრიდან ამას სჭირდება სათანადო მკაფიო და ადეკვატური პასუხი, ეს პასუხი გასცა მათ სწორედ კახა კალაძემ
თქვა ქართული ოცნების თავმჯდომარემ. თბილისის მერმა განაცხადა: "თუ კონკრეტულ სისხლის სამართლის დანაშაულს ვაყენებთ კითხვის ნიშნის ქვეშ, სტატუსის მიღება-არ მიღებასთან დაკავშირებით, თუ ეს დამოკიდებულებაა, თავისთვის დაიტოვონ ეს არაფრის მომცემი სტატუსიც მაშინ, ჩვენ ჩვენს გასაკეთებელს ყოველთვის გავაკეთებთ".