არა მარტო აპროტესტებდნენ ისინი, მათ შორის, წინა სლოგანებს, ებრძვიან ყველა სლოგანს, არამედ საკუთარი ალტერნატიული სლოგანები ჰქონდათ. მაგალითად, ნიკა გვარამიას ჰქონდა სლოგანი, პირდაპირ შემოთავაზებული — "სიკვდილით სავსე სავსე ქალაქი". ეს არის მათი, ამ პოლიტიკური პარტიის სლოგანი. ამ პოლიტიკური პარტიის სლოგანია "ომის ქალაქი" და არა მარტო სლოგანი, არამედ მათი მიზანი.
9 დეკემბერს მათ, მშვიდობის მტრებს, დაანონსებული აქვთ აქცია მშვიდობის ქალაქის წინააღმდეგ და ამ სლოგანის წინააღმდეგ. ეს ყველაფერი მიუთითებს იმაზე, რომ სინამდვილეში, მათ აღიზიანებთ არა სლოგანი, არამედ მშვიდობა ამ ქალაქში. ისინი არიან მშვიდობის მტრები, უნდა იყვნენ მტრედები და არიან მტრები. შესაბამისად, მშვიდობის მტრები აანონსებენ ასეთ აქციას.
განაცხადა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებთან. უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის ომის ფონზე, თბილისის მერიის შერჩეული სლოგანი —"მშვიდობის ქალაქი", პროტესტის მიზეზი გახდა.