როდესაც არახამია საუბრობს იმაზე, რომ უნდა დაუწესდეს სანქციები ბიძინა ივანიშვილს, ეს ნიშნავს მათ შორის, ეს ერთ-ერთი ასპექტია, რაზეც მინდა ყურადღება გავამახვილო, არაერთი უამრავი საქველმოქმედო პროექტის შეჩერებას. ბიძინა ივანიშვილს ისედაც აქვს დახარჯული სამი მილიონი დოლარი უკვე ქველმოქმედებაში საქართველოში. რას ხმარდებოდა ეს ყველამ ძალიან კარგად იცის. მომავალშიც არის უამრავი პროექტი დაგეგმილი. მათ შორის არის, ისევ და ისევ, ტაძრების მოვლა-პატრონობა, აღდგენა, იგივე თეატრების აღდგენა, თბილისის ცენტრალური პარკის რეაბილტაცია და ა.შ. ეს პროექტები დგება, ვიღაც არახამიას გამო, რომელმაც თავის ქვეყანას შეუქმნა, თავისია თუ არა ჯერ თვითონ არ იცის, სერიოზული პრობლემები და უნდა იგივე ან მსგავსი პრობლემები შექმნას საქართველოშიც. ასეთი სანქციები უკვე ნიშნავს იმას, რომ უამრავი პროექტი, რომელიც უნდა განხორციელებულიყო ქართველი ხალხისთვის, თბილისისთვის, რეგიონების მოსახლეობისთვის შეიძლება დადგეს კითხვის ნიშნის ქვეშ და ეს უნდათ ამ ადამიანებს და უნდათ უფრო უარესი, ამ მეორეს მე არ ვიტყვი უბრალოდ.