დაახლოებით იმას ჰგავს, რომ სალომე სამადაშვილი გამოდიოდეს დილით, შუადღეს, საღამოს გერმანულ და ფრანგულ არხებზე და გერმანელ და ფრანგ ერებს ასწავლიდეს, როგორ იცხოვრონ. წარმოიდგინეთ, რამდენად არასერიოზულად გამოჩნდებიან ფრანგები და გერმანელები, რომ ყოველდღე კომენტარები აკეთონ იმაზე, სალომემ ასე თქვა, სალომემ ისე თქვა. ეს ხომ ხარხარის დონის ანეკდოტია და ჩვენ ასე ვიქცევით საქართველოში და ალბათ დროა, რომ ასეთი ქცევა ყველამ, ჩემით დაწყებული და სხვებით გაგრძელებული, შევწყვიტოთ.
იმიტომ რომ გერმანელები არ ცხოვრობენ სალომე სამადაშვილის რეცეპტებით და მეც არ მგონია, რომ უნდა ვიცხოვროთ ვინმე ვიოლას ან იან კელის რეცეპტებით. ჩვენ გვყვანან ჩვენი ოფიციალური კოლეგები სახელმწიფო დეპარტამენტში, მათი წარმოგზავნილი ოფიციალური ელჩია ქალბატონი კელი დეგნანი, რომელთანაც გვაქვს შესანიშნავი ურთიერთობა, გვყვანან ევროკავშირში სხვადასხვა დეპუტატები.
კულტურის მინისტრმა კიდევ ერთხელ ირონიულად და კრიტიკულად მოიხსენია აშშ-ის ყოფილი ელჩი და ევროპარლამენტარი, რომლებიც მმართველ გუნდს აკრიტიკებენ. ამის შესახებ მან იმედთან განაცხადა.