რას გვეუბნება გეოლოკაცია სააკაშვილის ვიდეოებზე — მითების დეტექტორი
დღეს ექსპრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა Facebook-ზე ორი ვიდეო გამოაქვეყნა და განაცხადა, რომ ბათუმში იმყოფება. აღნიშნულთან დაკავშირებით, მითების დეტექტორმა გეოლოკაციის ინსტრუმენტით, კერძოდ, Google Maps-ის დახმარებით ვიდეოს გადაღების ადგილების განსაზღვრა სცადა.
პირველ ვიდეოში სააკაშვილი ამბობს, რომ იმყოფება იმ ადგილზე, სადაც ბათუმის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი უნდა ყოფილიყო. მითების დეტექტორი აღნიშნულის განხილვისას მიუთითებს, რომ ექსპრეზიდენტი აქ გოგებაშვილის ქუჩის მიმდებარე ტერიტორიას გულისხმობს და თან ურთავს რამდენიმე ობიექტის კადრს, რომელიც სააკაშვილის ფონზე ჩანს.
"ეს ობიექტები ჰგავს გოგებაშვილის ქუჩაზე მდებარე საბაგიროს შენობას და ამავე ქუჩაზე მდებარე რესტორან სანაპიროს, ხოლო დისტანციაზე მოჩანს შენობა, რომელიც სასტუმრო ველმონდს ჰგავს", — აღნიშნულია განცახდებაში.
რაც შეეხება მეორე ვიდეოს, სადაც სააკაშვილი ამბობს, რომ ახალი ბულვარის ტერიტორიაზე იმყოფება, მითების დეტექტორის განცხადებით, რამდენიმე შენობა ჩანს, რომლებიც ჰგავს შერიფ ხიმშიაშვილის და ლეხ და მარია კაჩინსკების ქუჩებზე მდებარე შენობებს, მეტროსითი ბათუმს და სასტუმრო ეიფორიას.