24 სექტემბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსის 1 698 ახალი შემთხვევა დადასტურდა, გამოჯანმრთელდა 1 910, ხოლო გარდაიცვალა — 38 ადამიანი.
ბოლო 24 საათში ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა 25 692 კვლევა ტესტით, მათ შორის ანტიგენის სწრაფი ტესტით — 15 310, ხოლო PCR-ით — 10 382.
Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად დადებითობის დღიური მაჩვენებელი არის 6,61%, ბოლო 7 დღის — 6,46%, ხოლო 14 დღის — 6,85%.
ქვეყანაში Covid-19-ის პანდემიის გავრცელებიდან დღემდე დადასტურებული შემთხვევების საერთო რაოდენობა შეადგენს 603 763-ს. ვირუსს ჯამში ემსხვერპლა 8 749, ხოლო გამოჯანმრთელდა 572 353 ადამიანი.
დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 1 698 ახალი შემთხვევიდან:
- თბილისში გამოვლენილია 518 შემთხვევა;
- აჭარა — 120;
- იმერეთი — 325;
- ქვემო ქართლი — 92;
- შიდა ქართლი — 72;
- გურია — 52;
- სამეგრელო-ზემო სვანეთი — 190;
- კახეთი — 250;
- მცხეთა-მთიანეთი — 21;
- სამცხე-ჯავახეთი — 45;
- რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 13.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა არის 22 635, საიდანაც 4 810 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში. მათ შორის, მძიმე პაციენტია 1 087, ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე კი იმყოფება 306 ადამიანი.
964 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, 16 861 კი ვირუსის მკურნალობის კურსს საცხოვრებელ ბინაზე გადის. საკარანტინე სივრცეებში მოთავსებულია 48 ადამიანი. ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 19 039 ადამიანი.