ფალავანდიშვილი: მზად ვიყავით, რომ თუ ტანკებით დაიძრებოდა პრაიდი, ჩავწოლილიყავით ტანკების ქვეშ
ძალაობრივი და ჰომოფობიური ჯგუფის ლიდერი, გურამ ფალავანდიშვილი აცხადებს, რომ თუ თბილისი პრაიდი "ტანკებით დაიძრებოდა", მზად იყვნენ, თავი გაეწირათ. ამის შესახებ მან პოლიციის განყოფილებიდან გამოსვლის შემდეგ ისაუბრა.
"მე ვთქვი უბრალოდ, ამას ყველა იძახოდა, მათ შორის ღარიბაშვილი, რომ თუ პრაიდი შედგება, მე ბევრჯერ ვთქვი, ჩვენ, მაგალითად, მზად ვიყავით, რომ თუ ტანკებით დაიძრებოდა პრაიდი — ტანკების ქვეშ, რაც მოხდა სერბეთში — ჩავწოლილიყავით ტანკების ქვეშ, გაგვეწირა თავი", — განაცხადა მან.
ფალავანდიშვილი პოლიციის განყოფილებაში იმყოფებოდა. ამ ეტაპზე მან განყოფილება დატოვა და განაცხადა, რომ სამართალდაცავებმა ტელეფონები და ის მიმოწერები შეამოწმეს, რომელიც 5-6 ივლისს კონტრაქციებს შეეხებოდა.
პოლიციის სამმართველო უკვე დატოვა ძალადობრივი ჯგუფების კიდევ ორმა ლიდერმა, ალექსანდრე ფალავანდიშვილმა და ზურაბ მახარაძემ. მიმდებარე ტერიტორიაზე შეკრებილები არიან მათი მხარდამჭერები, რომლებიც ჟურნალისტების მიმართ აგრესიულები არიან და სიტყვიერ შეურაცხყოფას აყენებენ.