4 ტელევიზია ოპერატორის გარდაცვალების საქმეზე პასუხისმგებლობას მთავრობას აკისრებს და პრემიერმინისტრის გადადგომას ითხოვს
ფოტო: ანა მსხალაძე / On.ge
4 ტელევიზია, TV პირველი, ფორმულა, მთავარი არხი და კავკასია, TV პირველის ოპერატორის გარდაცვალების საქმეში პასუხისმგებლობას მთავრობას აკისრებს და ხალხს დღეს, 18:00 საათზე აქციაზე გასვლისკენ მოუწოდებს.
"მე სამწუხაროდ ვერ დავიცავი ჩემი ოპერატორის, ლექსო ლაშქარავას სიცოცხლე. ბოდიშს ვუხდი მე მის ოჯახს, მე ვთვლი ჩემს თავს დამნაშავედ იმიტომ, რომ ამ სახელმწიფოს იმედი მე არ მაქვს, ბოდიშს ვუხდი მე მშობლებს, მის მეგობრებს, მის ნათესავებს, ბოდიშს ვუხდი მთელ ქვეყანას იმიტომ, რომ მე ვერ დავიცავი ჩემი თანამშრომლის სიცოცხლე. მშობლებო, გამოდით და დამიდექით გვერდზე, დაუდექით თქვენს შვილებს გვერდით, თქვენს შვილებს, რომელიც ახლა შეიძლება ეზოში თამაშობს, ან სწავლობს, ან სამსახურშია. აღარ დაგვრჩა ჩვენ აღარც ტერიტორია, არაფერი აღარ დაგვრჩა, გამოდით და ერთად გავაპროტესტოთ ის უსამართლობა, ის ჩაქოლილი ბიჭი, რომელიც ამ ხელისუფლებამ ჩაქოლა", — აცხადებს TV პირველიდ დირექტორი, ვატო წერეთელი.
ტელეკომპანია ფორმულას დირექტორის, ზუკა გუმბერიძის თქმით, საზოგადოებამ ამ ძალადობაზე ადეკვატური პასუხი უნდა გასცეს მთვრობას.
"მოვუწოდებ საქართველოს ყველა მოქალაქეს, თუ ქართულ ოცნებას არ ეყოფა კეთილგონიერება და ამ შეხვედრაზევე ისინი არ იღებენ გადაწყვეტილებას ირაკლი ღარიბაშვილის გათავისუფლების შესახებ, მაშინ ჩვენ უნდა გავცეთ ადეკვატური პასუხი, საზოგადოებამ უნდა გასცეს ადეკვატური პასუხი ამ ძალადობაზე, გელოდებით ყველას 6 საათძე, ვიკრიბებით ლექსოსთვის და ვიკრიბებით საქართველოსთვის", — განაცხადა გუმბერიძემ.