ჯაღმაიძე პანსიონზე: რატომ უნდა ჩამოშორდეს მეუფე სპირიდონი? რატომ დგას ეს საკითხი?
საპატრიარქოს პრესსამსახურის ხელმძღვანელი, ანდრია ჯაღმაიძე ამბობს, რომ ნინოწმინდის პანსიონზე მეუფე სპირიდონის ჩამოშორების საკითხი არ დგას, ის გაკვირვებულია ამ საკითხზე ჟურნალისების მიერ დასმული კითხვებით. მისი თქმით, აქამდე გავრცელებული ინფორმაციები დასაბუთებული არ არის, ამიტომ გამოძიებას უნდა დაელოდონ.
"რატომ უნდა ჩამოშორდეს მეუფე სპირიდონი? რატომ დგას ეს საკითხი? რა გამოიკვეთა მეუფე სპირიდონის მხრიდან? გამოძიებას დაველოდოთ. ჯერჯერობით რაც ითქვა, შეიძლება დარწმუნებით ითქვას, რომ დაუსაბუთებელი არის ყველაფერი.
დაველოდოთ, პროფესიონალები მუშაობენ, არიანს ხვადასხვა სამსახურის წარმომადგენლები აქ და ისინი დადებენ დასკვნას", — განუცხადა მან ჟურნალისტებს.
ჯაღმაიძე ამბობს, რომ ილია მეორის მითითებით შეიქმნა კომისია, რომელიც ჩავიდა ნინოწმინდის პანსიონში სიტუაციის შესასწავლად. მისივე მტკიცებით, პირველები იქნებიან, ვინც ხმას ამოიღებენ, თუ ბავშვების მიმართ რაიმე დარღვევები იქნება.
ჯაღმაიძე ამბობს იმასაც, რომ მეუფე სპირიდონის გავრცელებულ ვიდეოში, სადაც ბავშვებზე ფსიქოლოგიური ძალადობა ჩანს, ვერაფერი საგანგაშო ვერ დაინახა. მისი მტკიცებით, ბავშვებს შეხვდა და ერთადერთი "შექმნილი გარემოთი და აჟიოტაჟით" არიან შეწუხებულები.
"ეს არის ისეთი სტანდარტები, რომელიც მე შეიძლება ყველაფერი მე არ ვიცოდე, ამიტომ დაზუსტებით ვერ აგიღწერთ. ჩემი პირადი პოზიციაა – მე ამ ვიდეოში ვერაფერი საგანგაშო ვერ ვნახე, ბავშვს ეკითხებიან, პასუხობს. უბრალოდ, შეიძლება, მე კარგად არ მესმის, რა სტანდარტს გულისხმობს.
მე გეტყვით, რომ ზეწოლა არის უშნოდ დასმული შეკითხვები. პატარა ბავშვს როდესაც ეკითხებიან, არის თუ არა სექსუალური ძალადობა თქვენზე. აი, ღობიდან გადამძვრალები ვინც იყვნენ აქ, თუ მოგეცემათ ოდესმე საშუალება და ამ ბავშვებს კითხავთ რას გაიცდიან, როდესაც მათ ამათ ეკითხებიან, მიხვდებით რა არის რეალურად ზეწოლა მათზე", — განაცხადა მან.