ვეტოს მოთხოვნით ოპოზიცია აღიარებს, რომ ხულოგნობა და ლანძღვა-გინება იარაღად უნდა გამოიყენოს — ვოლსკი
პარლამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, გია ვოლსკი აცხადებს, რომ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში შეტანილ ცვლილებებზე ვეტოს მოთხოვნით ოპოზიცია აღიარებს, რომ ხულიგნობა და ლანძღვა-გინება "მათ მიერ იარაღად უნდა იყოს გამოყენებული მომავალში".
"ლეგიტიმური ვეტო, რასაკვირველია, იქნება, თუკი პრეზიდენტი გამოიყენებს, მაგრამ, საფუძველი არ არსებობს ამისი. ოპოზიცია, ფაქტობრივად, აღიარებს, რომ წვრილმანი ხულიგნობა, ხულიგნობა ზოგადად, ასევე, ლანძღვა-გინების ეს დამკვიდრებული კულტურა პოლიტიკურ ბრძოლაში არის ის, რაც მათ მიერ იარაღად უნდა იყოს გამოყენებული მომავალში", — განაცხადა გია ვოლსკიმ.
ოპოზიციის ნაწილი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში შეტანილ ცვლილებებზე პრეზიდენტისგან ვეტოს უფლების გამოყენებას მოითხოვს. ამის შესახებ ოპოზიციონერმა დეპუტატებმა, სალომე სამადაშვილმა, ანა ნაცვლიშვილმა და იაგო ხვიჩიამ ისაუბრეს. პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ამ საკითხზე სასაუბროდ ოპოზიციური პარტიების წარმომადგენლებთან შეხვედრები გამართა.