სრულიად ვიზიარებ თქვენს ფრუსტრაციას — დანიელსონი საქართველოს მოქალაქეებს
ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშეილის წარმომადგენელი, კრისტიან დანიელსონი ხელისუფლებასა და ოპოზიციას შორის მორიგი წარამეტებელი მედიაციის შემდეგ საქართველოს მოქალაქეებს მიმართავს და ამბობს, რომ მათ იმედგაცრუებას სრულიად იზიარებს,
"მინდა მივმართო საქართველოს ყველა მოქალაქეს. ვიცი, რამდენად ელოდებოდით შეთანხმების მიღწევას და სრულიად ვიზიარებ თქვენს ფრუსტრაციას. მაგრამ, ამასთანავე მე მივესალმები ყველა ძალისხმებას, რომელიც პროცესის მსვლელობის დროს იყო.
არასამთავრობო ორგანიზაციებმა ძალიან სასარგებლო წინადადებები შემოიტანეს და ასევე, მედიამ ძალიან მაღალი დონე აჩვენა ამ პროცესის გაშუქებაში, რაც პოლიტიკურ ლიდერებს ანგარიშვალდებულს ხდიდა. ასეთი ძლიერი სამოქალაქო საზოგადოება, რომელიც საქართველოშია, ერთ დღეს მოახერხებს, რომ ეს ფურცელი გადაშალოს და თავისი ამბიციური მომავლისკენ წინ წავიდეს. რა თქმა უნდა, ევროკავშირი კვლავ მზად არის, რომ დაეხმაროს საქართველოს ყველა ნაბიჯში ამ გზაზე", — განაცხადა დანიელსონმა.