ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის წარმომადგენელი თბილისში 12 მარტს ჩამოდის
ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის პირადი წარმომადგენელი, კრისტიან დანიელსონი საქართველოში 12 მარტს, გამთენიისას ჩამოფრინდება. ინფორმაცია ამის შესახებ On.ge-ს ევროკავშირის წარმომადგენლობაში დაუდასტურეს.
კრისტიან დანიელსონი თავისი ვიზიტის ფარგლებში დიალოგში მონაწილე პარტიებს ლიდერებს, პრეზიდენტ სალომე ზურაბიშვილსა და პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს შეხვდება. გარდა ამისა, ის სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებსაც გაესაუბრება. ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის წარმომადგენელი საქართველოს 14 მარტს დატოვებს.
კრისტიან დანიელსონი საქართველოში არსებული პოლიტიკური ვითარების განმუხტვის მიზნით ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის გადაწყვეტილებით ჩამოდის. შუამავლის საქართველოში მივლინება ევროკავშირის უმაღლეს წარმომადგენელ ჟოზეფ ბორელთან შეთანხმებით, საქართველოში ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი შუამავლობისა და პოლიტიკური დიალოგის პროცესის ფარგლებში გადაწყდა.