გვაშფოთებს ისეთი მომავალი, რომელიც შესაძლოა არაპროპორციული ზომების მიღებამ გამოიწვიოს — ლიეტუვის ელჩი
ლიეტუვის ელჩის, ანდრიუს კალინდრას განცხადებით, აშფოთებთ ისეთი მომავალი, რომელიც, შესაძლოა, არაპროპორციული ზომების მიღებამ გამოიწვიოს. ნაციონალური მოძრაობის ოფისში შეხვედრაზე შესვლამდე ელჩმა მედიასთან კომენტარი გააკეთა და აღნიშნა, რომ ლიეტუვა საქართველოს ძლიერი მხარდამჭერია.
"ჩვენ ვმუშაობთ ყველა პოლიტიკურ პარტიასთან წარმატების მისაღწევად ევროატლანტიკური ინტეგრციისაკენ. ასევე, გამოვხატავ სოლიდარობას მიმდინარე მოვლენების მიმართ. ცხადია, გვაშფოთებს ისეთი მომავალი, რომელიც, შესაძლოა, არაპროპორციული ზომების მიღებამ გამოიწვიოს", — განაცხადა ელჩმა [რუსთავის 2-ის თარგმანი].
ანდრიუს კალინდრას ენმ-ს ოფისთან პარტიის ერთ-ერთი წევრი, სალომე სამადაშვილი დახვდა. სამადაშვილის თქმით, ნიკა მელიას საქმეზე განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით კონსულტაციები ევროკავშირის ყველა წევრ სახელმწიფოსთან იგეგმება.
"დარწმუნებული ვარ, უახლოეს საათებში თუ არა, დღეს-ხვალ იქნება, ასევე, ძალიან მკაცრი გზავნილები ბრიუსელიდან, ევროკავშირის ყველა წევრი ქვეყნის სახელით. ჩვენს პარტნიორებს ძალიან კარგად ესმით, რომ არსებულ ვითარებაში, ამ პოლიტიკურ კრიზისში, ერთადერთი გამოსავალი არის ხელისუფლების მხრიდან იმ ნაბიჯების გადადგმა, რომელიც შეთანხმდა საერთაშორისო პარტნიორების თანამონაწილეობით ჯერ კიდევ 8 მარტს და ეს ნიშნავდა სწორედ პოლიტიკური დევნის შეწყვეტას ქვეყანაში. ამიტომ, ჩვენი მოთხოვნები უცვლელია — უნდა შეწყდეს პოლიტიკური დევნა ნიკა მელიას წინააღმდეგ. ჩვენ, ასევე, ვისაუბრეთ გიორგი რურუას საქმეზე და გიორგი რურუას გათავისუფლების საკითხი არის, ასევე, პოლიტიკურ დღის წესრიგში და გარდა ამისა, ვისაუბრეთ იმაზე, როგორ გვესახება მოლაპარაკებების გაგრძელება იმისთვის, რომ ქვეყანაში შედგეს სამართლიანი და თავისუფალი ვადამდელი საპარლამენტო არჩევნები", — განაცხადა სამადაშვილმა.