თუ შეიძლება დაიჭირო ყველაზე მსხვილი ოპოზიციური პარტიის თავმჯდომარე, შეუძლებელია, ვინმეს პრეტენზია ჰქონდეს დაცულობაზე — ჯაფარიძე
გირჩი — მეტი თავისუფლების ლიდერის, ზურაბ ჯაფარიძის თქმით, თუ შეიძლება ყველაზე მსხვილი ოპოზიციური პარტიის თავმჯდომარის დაჭერა, თან იმ მიზეზით, რა მიზეზითაც დაიჭირეს, მაშინ შეუძლებელია აქ ვინმეს პრეტენზია ჰქონდეს იმაზე, რომ ის იქნება დაცული. ამის შესახებ მან TV პირველის ეთერში ისაუბრა.
"ჩემი აზრით, ეს ხალხი აქ შეყარა შიშმა. შეიძლება არ გითხრან, რომ შეშინებულები არიან, მაგრამ საბოლოო ჯამში, საფუძველი შიშია. თუ შეიძლება ამ ქვეყანაში დაიჭირო ყველაზე მსხვილი ოპოზიციური პარტიის თავმჯდომარე, თან იმ მიზეზით, რა მიზეზითაც დაიჭირეს, მაშინ შეუძლებელია აქ ვინმეს პრეტენზია ჰქონდეს იმაზე, რომ ის იქნება დაცული", — განაცხადა ჯაფარიძემ.
მისივე თქმით, ენმ-ის ოფისში ისეთი ადამიანები იმყოფებიან, რომლებიც პარტიის მიმართ ნეგატიური დამოკიდებულებით გამოირჩეოდნენ.
"2 საათია აქ ვარ, ამ ოფისში ხალხი დადის, მე რომ ნაციონალურ მოძრაობაში ვიყავი, 6-7 წლის წინ, მაშინ რომ მკვდარს და ცოცხალს მიტრიალებდნენ მეც, მათ შორის, ეგეთი ხალხი დადის აქ. სხვადასხვა ოპოზიციური პარტიის ლიდერებს ვგულისხმობ", — განაცხადა ჯაფარიძემ.