ბათუმში, ზუგდიდში, გორში, ფოთსა და თელავში მუნიციპალური ტრანსპორტი 1-ელ თებერვლამდე არ აღდგება
ვიცე-პრემიერის, მაია ცქიტიშვილის განცხადებით, საქართველოს რამდენიმე ქალაქში, 1-ლი თებერვლიდან აღდგება მუნიციპალური ტრანსპორტის მუშაობა. თუმცა, მხოლოდ სამუშაო დღეებში.
"დღეს, საბჭოზე მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება, რომ 1-ლი თებერვლიდან, ბათუმში, ზუგდიდში, გორში, ფოთსა და თელავში აღდგენა მუნიციპალური ტრანსპორტის, სკოლების, მაღაზიების და სავაჭრო ობიექტების მუშაობა.
თბილისში, ქუთაისსა და რუსთავში, 1-ლი თებერვლიდან, განაახლებენ მუშაობას მაღაზიები და სავაჭრო ცენტრები. სკოლების და შესაბამისად, მუნიციპალური ტრანსპორტის მუშაობის აღდგენა დაგეგმილი გვაქვს 1-ლი მარტიდან", — განაცხადა მაია ცქიტიშვილმა.
მისი განმარტებით, გახსნით გამოწვეული მობილობის შესამცირებლად, ამ ქალაქებში შაბათ-კვირას, მთელი თებერვლის განმავლობაში, არ იფუნქიცონირებს მუნიციპალური ტრანსპორტი, რესტორნები, კვების ობიექტები და მაღაზიები იმუშავებენ ისევ დისტანციურად.