ნავალნი არაა ის პიროვნება, რომელიც თავისი პოლიტიკური პოზიციით საქართველოსთვის რაიმე პოზიტივს გამოხატავდა — ვოლსკი
პარლამენტის ვიცე-სპიკერი, გია ვოლსკის აცხადებს, რომ რუსი ოპოზიციონერი ალექსეი ნავალნი საქართველოს მიმართ პოზიტიური პოლიტიკური პოზიციის არ გამოირჩეოდა. ამავე დროს, ვოლსკი ამატებს, რომ ოპოზიცია არ უნდა იდევნებოდეს.
"ნავალნიმ საკმაოდ მძიმე განცხადებები გააკეთა, როგორც მახსოვს საქართველოს მიმართ და იმის შემდეგ, რაც რუსეთის სამხედრო ძალები, ოკუპანტი ძალები შემოიჭრა საქართველოში, იგივე იყო უკრაინის მიმართ, იგივე იყო ყირიმის მიმართ. ამ საკითხთან დაკავშირებით შეიძლება, რასაკვირველია, ითქვას, რომ ოპოზიციონერს ასერიგად არ უნდა სდევდე, სასიკვდილოდ არ უნდა იმეტებდე, როგორც ეს სააკაშვილის ხელწერისთვის იყო დამახასიათებელი, მაგრამ რეალობაში ნავალნი არ არის ის პიროვნება, რომელიც თავისი პოლიტიკური პოზიციით საქართველოსთვის რაიმე პოზიტივს გამოხატავდა ოდესმე, პირიქით გაგვიგია", — აღნიშნა ვოლსკიმ.
2008 წლის აგვისტოს ომის შემდეგ ალექსეი ნავალნი ოკუპირებული აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის დამოუკიდებლობის აღიარებისკენ მოუწოდებდა.