მესამე ვადით გაიმარჯვა და საკუთარი ნებით მიდის, ამ ფენომენს სჭირდება დაფასება — ღარიბაშვილი ივანიშვილზე
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის, ირაკლი ღარიბაშვილი ამბობს, რომ მესამე ვადით გამარჯვების შემდეგ პოლიტიკიდან საკუთარი ნებით წასვლა, არის ფენომენი, რომელზეც უნდა დავფიქრდეთ, შევაფასოთ და დავაფასოთ.
"ჩვენ თუ გადავხედავთ ჩვენი ახალგაზრდა დემოკრატიის, თანამედროვე დემოკრატიის ისტორიას, ამ 30 წლის განმავლობაში მაგალითი და პრეცენდენტი არ მოიძებნება იმისა, რომ ადამიანს გაემარჯვოს მესამე ვადით, ხელისუფლებაში დარჩა და ამის შემდეგ საკუთარი ნებით და საკუთარი სურვილით განაცხადა უარი. ამ ფენომენს, რა თქმა უნდა, სჭირდება, ჯერ ერთი, კიდევ ერთხელ გავიმეორებ, კარგად დაფიქრება, შეფასება და ამის შემდეგ დაფასება", — განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.
პოლიტიკაში მეორედ მოსვლის შემდეგ ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ბიძინა ივანიშვილი ამბობს, რომ პოლიტიკიდან მეორედ მიდის. ამის შესახებ მან ფეისბუქში გამოქვეყნებულ საჯარო წერილში განაცხადა. მმართველი პარტიის ყრილობა შაბათს, 16 იანვარს გაიმართება, სადაც ქართული ოცნების ახალ თავმჯდომარეს აირჩევენ. პარტიამ ამ პოსტზე ირაკლი კობახიძის კანდიდატურა წარადგინა.