ცუდია, რომ სოციალური ფონი მძიმეა, თუმცა ეს არ ნიშნავს იმას, რომ ადამიანები უკანონობის ჩადენაში უნდა წავახალისოთ — კალაძე
დედაქალაქის მერის, კახა კალაძის განცხადებით, მძიმე სოციალური და ეკონომიკური სიტუაცია ქვეყანაში არ ნიშნავს იმას, რომ "ყველანაირი უკანონობა იყოს დაშვებული". ამის შესახებ მერმა რუსთავი 2-ის ეთერში ისაუბრა.
"ეს ხომ არ ნიშნავს იმას, რომ მძიმე სოციალური მდგომარეობა გვაქვს, მძიმეა ეპიდემიოლოგიური მდგომარეობა და ყველაფერი უკანონობა უნდა იყოს დაშვებული. ეს მიდგომა და დამოკიდებულება კატეგორიულად მიუღებელია. ძალიან ვწუხვარ და ცუდია, რომ ქვეყანაში სოციალური ფონი მძიმეა, თუმცა ეს არ ნიშნავს იმას, რომ ადამიანები უკანონობის ჩადენაში წავახალისოთ. რას ვეუბნებით იმ ოჯახებს, ვისაც 300-400-500 ლარის მითვისებაზე კანონის სრული სიმკაცრით ვუდგებით?", — აცხადებს კალაძე.
აფრიკის დასახლებაში მიმდინარე პროცესებზე საუბრისას, თბილისის მერმა, კახა კალაძემ განაცხადა, რომ იქ გამოსულ მოსახლეობას აქვს სახლები და მიწები და ისინი მიზანმიმართულად ცდილობენ მიწების დატაცებს.