როგორ დავიცავთ წესებს დეკემბერში განსაზღვრავს იმას, თუ როგორ გავატარებთ იანვარს — გახარია
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / გიორგი გახარია
პრემიერმინისტრის, გიორგი გახარიას თქმით, ის თუ როგორ დაიცავს მოსახლეობა დეკემბერში ერთკვირიანი გახსნის დროს წესებს, განსაზღვრავს იმას თუ როგორი იქნება იანვარი.
"ყველას კარგად გვესმის, საახალწლო მობილობა როგორი იქნება, მაგრამ უნდა მოვახერხოთ აქ წესების დაცვა. როგორ დავიცავთ ამ წესებს, ამაზე იქნება დამოკიდებული, როგორ გავატარებთ იანვარს", — განაცხადა პრემიერმინისტრმა.
საბჭომ 28 ნოემბრიდან 31 იანვრამდე პერიოდში არაერთი შეზღუდვა დააწესა. მათ შორის, გადაადგილებაზე, მუნიციპალურ და საქალაქთაშორისო ტრანსპორტზე, რესტორნებსა და ბაზრობებზე. 24 დეკემბრიდან 2 იანვრის პერიოდში ხდება შეზღუდვების ნაწილობრივი შემსუბუქება: კერძოდ, ქვეყნის მასშტაბით, იმუშავებენ სავაჭრო ცენტრები, ღია და დახურული ბაზრობები და აღდგება როგორც მუნიციპალური, ისე საქალაქთაშორისო ტრანსპორტის მუშაობა. 3 იანვრიდან 15 იანვრამდე პერიოდში აღდგება ყველა ის შეზღუდვამ რომელიც 24 დეკემბრამდე მოქმედებდა. ამ პერიოდში ცხადდება უქმე, დასვენების დღეები. ხოლო 16 იანვრიდან აღდგება მუნიციპალური და საქალაქთაშორისო ტრანსპორტის მუშაობა, სავაჭრო ობიექტებისა და ღია და დახურული ბაზრობების მუშაობა (გარდა შაბათ-კვირისა).