არ მეგონა ასე თუ დამძიმდებოდნენ და საბჭოთა ნოსტალგია შეიპყრობდათ — კალაძე კიკაბიძის რუსულ სიმღერაზე
ქართული ოცნების გენერალურმა მდივანმა და თბილისის მერმა, კახა კალაძემ ნაციონალური მოძრაობის აქციაზე პარტიული სიის პირველი ნომრის, ბუბა კიკაბიძის რუსულენოვანი სიმღერა საბჭოთა ნოსტალგიად შეაფასა. ვაკის მაჟორიტარობის კანდიდატის წარდგენაზე მან განაცხადა, რომ არ დაუშვებენ "სავეცკი გრუზიის" დაბრუნებას.
"ცხრაწლიანი სისხლიანი რეჟიმის ნოტასლგიის მერე თუ ასე დამძიმდებოდნენ და საბჭოთა ნოსტალგია შეიპყრობდათ, არ მეგონა. თუმცა, არჩევნების წიონ საბოლოოდ ლუსტრაცია მოახდინეს. მე ერთი რამ შემიძლია გითხრათ, რომ საქართველოს ვერასდროს და არასდროს დაბრუნდება მოძალადე ხელისუფლება, ისევე, როგორც არასდროს დაბრუნბდება "სავეცკაია გრუზია". ჩვენ ამას არ დავუშვებთ", — განაცხადა კალაძემ.
ენმ-ს წინასაარჩევნო ღონისძებაზე სიის პირველმა ნომერმა, ბუბა კიკაბიძემ თბილისი ქართულად და რუსულად იმღერა, რასაც საზოგაოდების კრიტიკა მოყვა. ძალა ერთობაშიას კანდიდატმა, ნანუკა ჟორჟოლიანმა განაცხადა, რომ, უბრალოდ, ფონოგრამა აერიათ და ბუბამ არ შეიმჩნია, თავად კიკაბიძემ კი ასე განმარტა:
"ბუბამ რატომ იმღერა ორი კუპლეტი რუსულად "თბილისოო". მე ვუთხარი, იმიტომ, რომ გაეგოთ, როგორი ლამაზი ქვეყანა ვართ ჩვენ".