აქაც საქმე გვქონდა ბაქიბუქთან და თავის მოწონებასთან — ჭიაბერაშვილი ეკონომიკურ პროგნოზზე
ევროპული საქართველოს მაჟორიტარობის კანდიდატი თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის ოლქში, ზურაბ ჭიაბერაშვილი, მსოფლიო ბანკის ანგარიშს ეხმაურება, რომლის პროგნოზითაც საქართველოს ეკონომიკის ვარდნა წელს 6% იქნება.
ჭიაბერაშვილის თქმით, ეს ანგარიში კიდევ ერთხელ ადასტურებს, რომ ქართულ ოცნებას ჰქონდა მორიგი გაუთვლელი და არასწორი პროგნოზი. ჭიაბერაშვილის თქმით, მთავრობის მხრიდან ეს იყოს ბაქიბუქი და თავის მოწონება.
ჭიაბერაშილმა აღნიშნა, რომ ივანიშვილის ხელისუფლებაში დატოვება ნიშნავს ამ კრიზისის კიდევ უფრო გაღრმავებას, ხოლო მის აღმოფხვრას გარდამტეხი ცვლილებები სჭირდება.
"კიდევ ერთხელ დადასტურდა ქართული ოცნების მორიგი გაუთვლელი და არასწორი პროგნოზი იმასთან დაკავშირებით, რამდენად შემცირდებოდა კორონაპანდემის პირობებში საქართველოს ეკონომიკა და აქაც საქმე გვქონდა ბაქიბუქთან და თავის მოწონებასთან. ჩვენ თავიდანვე ვვარაუდობდით, როგორც დღეს მსოფლიო ბანკი ადასტურებს, რომ გაცილებთ უფრო ღრმა არის ეს კრიზისი და გაცილებით უფრო მეტი ვარდნა იქნება. ესეც კიდევ ერთი ნათელი დადასტურებაა, რომ რეალურ სიტუაციას დღევანდელი ხელისუფლება არ ფლობს და მხოლოდ ხელისუფლებიდან მათი ჩამოცილება, მხოლოდ გარდამტეხი ცვლილება 31 ოქტომბერს არის საშუალება, რომ ჩვენ ეკონომიკასაც ადეკვატურად მივხედოთ და ეპიდემიაც ადეკვატურად ვმართოთ. ხელისუფლებაში ივანიშვილის და ამ მთავრობის დატოვება ნიშნავს ამ კრიზისის კიდევ უფრო ღრმად გაგრძელებას, რაც აისახება ძალიან ბევრ ოჯახზე ძალიან მძიმედ", — განაცხადა ზურაბ ჭიაბერაშილმა.