The Crown-ისთვის პრინცესა დაიანას საქორწინო კაბა შთამბეჭდავად აღადგინეს
ფოტო: Netflix / Fox Photos / Getty Images
სატელევიზიო შოუების მოყვარულები წელს მოუთმენლად ელიან ნეტფლიქსის გახმაურებული სერიალის გვირგვინი (The Crown) მეოთხე სეზონს, რომელშიც გაცოცხლებული ბრიტანეთის სამეფო ოჯახის ისტორია კულმინაციას უახლოვდება — ეკრანებზე პრინცესა დაიანას ვიხილავთ.
ამ უმნიშვნელოვანესი ისტორიული ფიგურის როლს ახალგაზრდა მსახიობი ემა კორინი ასრულებს. ლედი დის ამპლუაში მისი პირველი კადრები უკვე გავრცელდა და უნდა აღინიშნოს, რომ ვიზუალური მსგავსება ნამდვილად გასაოცარია.
24 წლის მსახიობმა ყველა დეტალის გათვალისწინებით, იქნება ეს ვარცხნილობა თუ ჩაცმულობის სტილი, მოირგო დაიანას სტილი.
თუ ამაში დარწმუნებული არ ხართ, საკმარისია სპეციალურად სერიალისთვის აღდგენილი პრინცესა დაიანას საქორწინო კაბა იხილოთ.
დიახ, ის ნამდვილად თვალისმომჭრელია.
აი, ორიგინალი კაბა ასე გამოიყურებოდა.
როგორც სერიალის კოსტიუმების დიზაინერმა ემი რობერტსმა განაცხადა, მას არ სურდა, ზუსტად იგივე კაბა შეექმნა, რომელიც დიზაინერებმა დევიდ და ელიზაბეტ ემანუელებმა შეუკერეს პრინცესას, თუმცა უნდოდა, რომ "იგივე განწყობა და სტილი" შეენარჩუნებინა.
მსახიობმა ემა კორინმა ინტერვიუში გადასაღებ მოედანზე მიღებულ გამოცდილებაზე ისაუბრა:
"როცა საქორწინო კაბაში გამოწყობილი გამოვედი, ყველა მოულოდნელად დადუმდა. გადაღებების განმავლობაში რაც კი მეცვა, ეს სამოსი ყველაზე მეტად გამოხატავდა მას [პრინცესა დაიანას].
მისივე თქმით, კაბის სიდიდის გამო ჩაცმისას ათამდე ადამიანი ეხმარებოდა.
სერიალის მეოთხე სეზონის პრემიერა 15 ნოემბერსაა დაგეგმილი და ჩვენც სწორედ მაშინ შეგვეძლება შევაფასოთ ემა კორინის სამსახიობო შესრულება. მანამდე კი შეგიძლიათ ახალი სეზონის ტრეილერი იხილოთ, რომელშიც პრინცესა დაიანასთან ერთად მარგარეტ ტეტჩერიც ჩნდება.