NDI-ის კვლევის მთავარი გზავნილი არის დაკვეთა გარდამტეხ ცვლილებებზე — გიგა ბოკერია
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერი, ფოთის, ხობისა და სენაკის მაჟორიტარობის კანდიდატი, გიგა ბოკერია, ეროვნულ დემოკრატიული ინსტიტუტის კვლევას ეხმაურება.
გიგა ბოკერიას თქმით, პარტიულ რეიტინგებზე საუბარი ამ კვლევით შეუძლებელია, რადგან გადაუწყვეტელი ამომრჩევლის რაოდენობა საკმაოდ მაღალია, თუმცა როგორც ბოკერიამ აღნიშნა, ამ კვლევაში კარგად ჩანს საზოგადოების დაკვეთა და ეს დაკვეთა გარდამტეხი ცვლილებებია.
"ამ კვლევაშიც მთავარი გზავნილი არის დაკვეთა გარდამტეხ ცვლილებებზე, შეცვლაზე ამ ვითარების, ანუ სრულიად საპირისპირო სურათი, რაც მოვისმინეთ ბიძინა ივანიშვილისაგან, ეს იყო ადამიანების შეურაცხყოფა და ქედმაღლობა, რომ ყველაფერი კარგად არის და არაფერი არ შეიცვლება. ეს ცვლილებებია მოსატანი ქვეყანაში და ამ ცვლილებებს ითხოვს ხალხი და ჩვენ ვაპირებთ, რომ ეს მოლოდინი დავაკმაყოფილოთ ჩვენი ცვლილებების გეგმით და გარდამტეხი ცვლილებებით", — განაცხადა გიგა ბოკერიამ.