ხოშტარია მოუწოდებს კალაძეს ახსნას, რატომ შეჩერდა ბაგები-საბურთალოს დამაკავშირებელი გზის მშენებლობა
ვაკე-საბურთალოს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა ელენე ხოშტარიამ ბაგები-საბურთალოს დამაკავშირებელი გზის გაჩერებული მშენებლობის შესახებ ბრიფინგი ჩაატარა.
ხოშტარიამ აღნიშნა, რომ ბაგები-უნივერსიტეტის ქუჩის დამაკავშირებელი სამანქანო გზა კრიტიკული მნიშვნელობისაა, რადგან ის შეამცირებს წყნეთი-ბაგებიდან მომავალი მანქანების ზეწოლას თამარაშვილის ქუჩასა და ჭავჭავაძის გამზირზე, სადაც რეაბილიტაციის შემდეგ ისედაც გაიზარდა დატვირთვა.
თამარაშვილის ქუჩაზე საავტომობილო ნაკადის ზრდასა და მოსალოდნელ კოლაფსზე თბილისის მერია ჯერ კიდევ 2019 წელს საუბრობდა, თუმცა მაისში გაფორმებული ხელშეკრულება მოულოდნელად ივნისში შეწყდა. მიზეზად კოვიდ კრიზისისი დასახელდა, იმავდროულად, თბილისის მერიამ ას მილიონ ლარამდე ღირებულების ხელშეკრულებები სხვადასხვა კომპანიასთან სწორედ კოვიდ კრიზისის დროს გააფორმა.
ელენე ხოშტარია მიმართავს ქალაქის მერს, საზოგადოებას აუხსნას, რამ გამოიწვია ბაგები-საბურთალოს დამაკავშირებელი გზის მშენებლობის შეჩერება და დროულად დაიწყოს სამუშაოები, რაც მკვეთრად გააუმჯობესებს როგორც წყნეთსა და ბაგებში მცხოვრები ადამიანების გადაადგილებას, ისე ყველა იმ ადამიანის, რომელიც ჭავჭავაძის გამზირსა და თამარაშვილის ქუჩაზე გადაადგილდება.