ის, რომ ძიებას ძალიხსმევა დააკლეს, ეს არის უნამუსო ტყუილი — ვოლსკი ბაჩალიაშვილზე
პარლამენტის პირველი ვიცე-სპიკერი, გია ვოლსკი ამბობს, რომ თამარ ბაჩალიაშვილის მოსაძებნად შესაბამის უწყებებს ძალისხმევა არ დაუკლია.
"სამწუხაროდ, უფრო დიდი ხნის ძიების შემთხვევებიც გვაქვს საქართველოში, მაგრამ ის, რომ ძიებას ძალიხსმება დააკლეს, ეს არის უნამუსო ტყუილი", — განაცხადა ვოლსკიმ.
მისივე თქმით, საქმის გამოძიებას მცდელობას და პროფესიონალიზმს არ დააკლებენ.
"როცა ასეთი რამ ხდება, რომელიც ცილდება ოჯახურ ტრაგედიას და გადადის საქვეყნო ტრაგედიაში, რასაკვირველია, საზოგადოების მოთხოვნა გამოძიების მიმართ ყოველთვის მძაფრდება. დარწმუნებული ვარ, რომ გამოძიება მცდელობას და პროფესიონალიზმს არ დააკლებს, მაგრამ დარწმუნებული ვარ იმაშიც, რომ სვავებად ქცეული პოლიტიკური ძალები ამ თემის პოლიტიკურად გამოყენებასაც შეეცდებიან", — განაცხადა ვოლსკიმ.
23 წლის თამარ ბაჩალიაშვილი 18 ივლისს დაიკარგა. ოჯახის წევრების განცხადებით, ის საკუთარი მანქანით ქვემო ფონიჭალიდან გავიდა და აღარ დაბრუნებულა. მათი თქმით, დაკარგულის ავტომობილი ჯერ მარნეულში, ბოლოს კი თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ხაიშში დააფიქსირეს. საქმეზე გამოძიება თავისუფლების უკანონო აღკვეთის მუხლით მიმდინარეობდა.
ბაჩალიაშვილს LinkedIn-ის თანახმად, დეველოპერად ორ კომპანიაში, ზეგ-სა და ავსტრიულ Spryflash-ში მუშაობდა. კომპანია ზეგში დღეს შსს შევიდა. დირექტორი ამტკიცებს, რომ ბაჩალიაშვილის გარდაცვალება ზეგ-ში საქმიანობას არ უკავშირდება.