აუცილებლად ვითანამშრომლოთ მაჟორიტარებზე თბილისში და თავი შევიკავოთ ზედმეტი საჯარო განცხადებებისგან — ვაშაძე ოპოზიციას
ახალი საქართველოს ლიდერის, გიორგი ვაშაძის ოპოზიციას პირველ ეტაპზე თბილისში საერთო მაჟორიტარებთან დაკავშირებით თანამშრომლობისა და ზედმეტი საჯატო განცხადებებისაგან თავშეკავებისკენ მოუწოდებს.
"მოვუწოდებ ყველა ოპოზიციონერ კოლეგას, რომ უნდა ვითანამშრომლოთ მაჟორიტარული თვალსაზრისით აუცილებლად, განსაკუთრებით თბილისში. ვფიქრობ, რომ უნდა გვყავდეს აუცილებლდა ერთიანი მაჟორიტარები. თავი შევიკავოთ ზედმეტი საჯარო განცხადებებისგან, დავჯდეთ ისე, როგორც ჩვენ გვჩვევია, ყველანი ერთად და მივიღოთ საერთო, ქვეყნისთვის საჭირო გადაწყვეტილება", — განაცხადა ვაშაძემ.
მისივე თქმით, რეგიონებში შესაძლოა რამდენიმე ოპოზიციური კანდიდატის წარდგენა უკეთესიც იყოს.
"რეგიონებში საკითხი ძალიან სპეციფიურია, ზოგიერთგან შეიძლება უკეთესი იყოს რომ რამდენიმე კანდიდატი იყოს ოპოზიციის მხრიდან, თუმცა ვფიქრობ, რომ ძირითად ქალაქებში ასევე შეთანხმება უნდა მოხდეს. პირველი ეტაპი არის თბილისთან დაკავშირებით ოპოზიციური კონსოლიდაციის ჩამოყალიბება", — განაცხადა ვაშაძემ.