შე ნაძირალავ, ჩირგვებში მახსოვხარ — დაპირისპირება ლევან გოგიჩაიშვილსა და კობა ლურსმანაშვილს შორის
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პარლამენტი
პარლამენტის პლენალური სხდომა, სადაც პროპორციულ საარჩევნო სისტემას განიხილავენ, დაპირისპირების ფონზე მიმდინარეობს. სიტყვიერ შეურაცხყოფას ერთმანეთს დამოუკიდებელი და მმართველი პარტიის დეპუტატები აყენებენ.
მას შემდეგ, რაც გედევან ფოფხაძემ უმრავლესობის დეპუტატ დაჩი ბერაიას აგინა, კრიტიკული გამოსვლა ჰქონდა მის თანამებრძოლ ლევან გოგიჩაიშვილსაც. ის უმრავლესობას ეკითხებოდა რცხვენიათ თუ არა მარიხუანის კულტივაციის კანონპროექტის, მოსამართლეთა სიის, აუდიტის დასკვნის და ა.შ.
გოგიჩაიშვილს კობა ლურსმანიშვილი გამოეხმაურა და თქვა, რომ ის ფაქტებს იგონებდა და თავადაც ამ უმრავლესობის წევრი იყო.
"შენ არ გრცხვენია იმათთან, რომ დგახარ?" — იკითხა ლურსმანიშვილმა და ხელით ოპოზიციის სკამებისკენ ანიშნა, სადაც ნაციონალური მოძრაობა და ევროპული საქართველო ზის.
"ვინ დგას ბიჭო მაგათ გვერდზე, შენ მართლა ნაძირალავ" — უყვირა მას გოგიჩაიშვილმა და დაამატა, რომ ლურსმანაშვილი "ჩირგვებში ახსოვს".
დეპუტატებს შორის კამათი ამის შემდეგაც გაგრძელდა. პარლამენტის თავმჯდომარემ არაერთხელ მოუწოდა მათ სიმშვიდისკენ, თუმცა უშედეგოდ.
გაიგეთ მეტი პლენარულ სხდომაზე: