გაბუნიას მიერ პირდაპირ ეთერში პუტინის გინებას თალაკვაძე ქვეყნის წინააღმდეგ პროვოკაციად აფასებს
გიორგი გაბუნიას მიერ პირდაპირ ეთერში ვლადიმერ პუტინისა და მისი გარდაცვლილი მშობლების გინება პარლამენტის თავმჯდომარე არჩილ თალაკვაძემ ქვეყნისა და ხალხის წინააღმდეგ პროვოკაციად შეაფასა. მისი თქმით, აღარ არსებობს კითხვები, თუ ვის წინააღმდეგ მოქმედებს "ეს პოლიტიკური ჯგუფი".
მიუხედავად იმისა, რომ რუსთავი 2-მა დაუშვებლად მიიჩნია გაბუნიას ქცევა და გაემიჯნა, დირექტორმა განაცხადა, რომ პოლიტიკოსების მსავსი შეფასებები სარედაქციო პოლიტიკაში ჩარევაა.
გაბუნიას მიმართვა უკვე შეაფასა ეთიკის ქარტიამ. საბჭოს განცხადებით, ეს არაეთიკური განცხადებები აღვივებს ხელისუფლების მისწრაფებებს, შეზღუდოს გამოხატვის თავისუფლება.
რუსთავი 2-ის გადაცემა პოსტკრიპტუმის წამყვანმა, გიორგი გაბუნიამ რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტს, ვლადიმერ პუტინს აგინა. რუსულენოვან მიმართვაში მან არაეთიკურად და შეურაცხმყოფლად მოიხსენია პუტინის გარდაცვლილი დედაც. გენერალურმა დირექტორმა, ნიკა გვარამიამ კვირის აქცენტების სპეციალურ ეთერში განაცხადა, რომ მომხდარი კატეორიულად დაუშვებელი და მიუღებელია. არხი კატეგორიულად არ იზიარებს მსავს დამოკიდებულებას. მისი თქმით, ეს ქცევა არ შეესაბამება არხის სარედაქციო პოლიტიკას და მაღალ სტანდარტს.
გვარამიას განცხადებით, გამოხატვის მაღალი თავისუფლება, რომელსაც რუსთავი 2 ანიჭებს მასთან დასაქმებულს, ითვალისწინებს მაღალ პასუხისმებლობასაც. მისი თქმით, მომხდარს ტელევიზიის თვითრეგულირების ორგანო განიხილავს.