კაპანაძე: საფრთხე ექმნება სარედაქციო დამოუკიდებლობას და მაუწყებლის გამართულ მუშაობას
ფოტო: ნათია კაპანაძე / FB
აჭარის საზოგადოებრივი მაუწყებლის ტელევიზიისა და რადიოს დირექტორი ნათია კაპანაძე, რომლის იმპიჩმენტსაც მრჩეველთა საბჭოს ორი წევრი ითხოვს , აცხადებს, რომ მიმდინარე პროცესებით საფრთხე ექმნება სარედაქციო დამოუკიდებლობას.
"ცხადია, საფრთხე ექმნება იმას, რომ აჭარის მაუწყებელმა ვერ იმუშაოს გამართულად და ჩვეულ რეჟიმში. მაშინ, როდესაც ნებისმიერი საკითხი, რომელსაც თუნდაც აღნიშნულ განცხადებებში ვკითხულობთ შეიძლება გავლილი ყოფილიყო კიდევ ერთხელ", — განაცხადა კაპანაძემ TV პირველის ეთერში.
კაპანაძე ამბობს, რომ მსგავსი სამუშაო პროცესი არ უნდა იწვევდეს ორგანზიაციის რყევებს. მისი თქმით, მაუწყებელი პრიორიტეტებს კარგად ასრულებს.
"თუ ჩვენ ვისაუბრებთ პრიორიტეტების შესრულებაზე, უნდა ვთქვათ ისიც, როგორია საზოგადოებრივი მაუწყებლის ნდობა დღეს საზოგადოებაში და რა მრავალფეროვან პროდუქტს სთავაზობს დღეს მაყურებელს აჭარის ტელევიზია", — აღნიშნა კაპანაძემ.
სარედაქციო დამოუკიდებლობის საფრთხეზე საუბრობს აჭარის ტელევიზიაც. მაუწყებლის გავრცელებულ განცხადებაში აღნიშნულია, რომ მიმდინარე პროცესები უპირისპირდება სარედაქციო დამოუკიდებლობას და მთლიანად საზოგადოებრივი მაუწყებლის იდეას.