ქსენოფობიური მოტივით აქციის მონაწილეები უცხოელებს იუსტიციის სახლში შესვლის უფლებას უზღუდავენ
თბილისის იუსტიციის სახლთან ქსენოფობიური შინაარსის აქცია გრძელდება. აქციის მონაწილეები ეთნიკურად არაქართველ მოსახლეობას იუსტიციის სახლში შესვლას უზღუდავენ და სერვისებით სარგებლობის უფლებას არ აძლევენ. ისინი კანის ფერის მიხედვით წყვეტენ ვინ არის ქართველი და ვინ — არა.
მოქალაქეთა ეს ჯგუფი განსაკუთრებული აგრესიით გამოირჩევიან ეთნიკურად ირანელი და თურქი მოსახლეობის მიმართ. იყო შემთხვევა, როცა მათ ესპანური წარმოშობის პირი დადებითად მიიღეს, თუმცა, მას შემდეგ, რაც მან განაცხადა, რომ ირანელი ცოლი ჰყავდა შესვლაზე უარი უთხრეს.
მიუხედავად იმისა, რომ იუსტიციის სახლის მეორე შესასვლელი მოქალაქეებისთვის ღიაა, შესვლის პროცესი მაინც გართულებულია. პრობლემები ექმნებათ საქართველოს სხვა მოქალაქეებსაც, როგორც On.ge-ს იუსტიციის სახლთან მისულმა ერთ-ერთმა პირმა განუცხადა მას ბინიდან ასახლებდნენ და საბუთები აქვს მოსაწესრიგებელი. სპეციალურად ამ დღისთვის ის სამსახურიდან გაეთავისუფლა, თუმცა აქციის მონაწილეები მას შესვლის უფლებას არ აძლევენ.
On.ge ესაუბრა კიდევ ერთ პირს, რომელმაც სამსახურიდან რამდენიმესაათიანი შესვენება აიღო პირადობის მოწმობის დასამზადებლად, თუმცა იუსტიციის სახლში დროულად შესვლასა და საბუთების დატოვებას ვერ ახერხებს იმ კონტროლის გამო, რომელიც აქ აქციის მონაწილეებმა დააწესეს.