აზერბაიჯანში გრიგოლ ვაშაძემ, ხოლო სომხეთში სალომე ზურაბიშვილმა გაიმარჯვა — წინასწარი შედეგები
ცესკოს წინასწარი მონაცემების მიხედვით აზერბაიჯანში გაერთიანებული ოპოზიციის კანდიდატმა, გრიგოლ ვაშაძემ, ხოლო სომხეთში მმართველი გუნდის მიერ მხარდაჭერილმა კანდიდატმა, სალომე ზურაბიშვილმა გაიმარჯვა.
აზერბაიჯანში, ბაქოში გახსნილ სამივე საარჩევნო უბანზე გრიგოლ ვაშაძემ ჯამში მიიღო 250 ხმა, ხოლო სალომე ზურაბიშვილმა — 41. სომხეთში ზურაბიშვილმა მიიღო 57 ხმა, ხოლო ვაშაძემ 18 მიიღო.
ცესკოს ამ დროისთვის დათვლილი აქვს ხმების 99,78 პროცენტი. წინასწარი მონაცემებით, მმართველი გუნდის მიერ მხარდაჭერილმა კანდიდატმა, სალომე ზურაბიშვილმა ხმების 59,55 პროცენტი მოიპოვა. გაერთიანებული ოპოზიციის კანდიდატმა გრიგოლ ვაშაძემ კი მოიპოვა ხმების 40,45 პროცენტი.
ამ ეტაპისთვის გრიგოლ ვაშაძე ლიდერობს მხოლოდ თელავის, რუსთავისა და საზღვარგარეთის ოლქებში. პირველი ტურისგან განსხვავებით, სალომე ზურაბიშვილმა ამჯერად თბილისში გაიმარჯვა. ასევე, ზურაბიშვილმა გაიმარჯვა ფოთშიც, სადაც პირველ ტურში ვაშაძე ლიდერობდა.