ხონი ერთადერთი ოლქია, სადაც დავით ბაქრაძე ლიდერობს
ამ დროისთვის დათვლილი მონაცემებით, ხონი ერთადერთი ოლქია, სადაც ევროპული საქართველოს პრეზიდენტობის კანდიდატი, დავით ბაქრაძე 38,73%-ით ლიდერობს. მეორე ადგილზეა მმართველი გუნდის მიერ მხარდაჭერილი კანდიდატი, სალომე ზურაბიშვილი 37,99%-ით და მესამეზე — ნაციონალური მოძრაობის პრეზიდენტობის კანდიდატი, გრიგოლ ვაშაძე, 19,61%-ით.
ხონი, ვანთან ერთად სწორედ ის ოლქია, სადაც ევროპული საქართველოს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა, თბილისის ყოფილმა მერმა და ევროპული საქართველოს გენერალურმა მდივანმა, გიგი უგულავამ კენჭი იყარა.
ამ მომენტისთვის სულ 3 705 მონაცემები დათვლილია 904 ოლქში. პირველ ადგილზეა, 43,59%-ით სალომე ზურაბიშვილი, მეორე ადგილზე კი ნაციონალური მოძრაობის კანდიდატი, გრიგოლ ვაშაძე 34,83%-ით.
რაც შეეხება სხვა კანდიდატებს დავით ბაქრაძეს აქვს 10,36% , შალვა ნათელაშვილს 3,88%, ზურა ჯაფარიძეს 1,71%, დავით უსუფაშვილს 1,74% და კახა კუკავა 1,12%.