რუსუდან თევზაძე: უარს ვამბობ პარლამენტის მანდატზე და ვტოვებ პარტიას
გახარია საქართველოსთვის პოლიტსაბჭოს წევრმა რუსუდან თევზაძემ უარი თქვა პარლამენტის მანდატზე და პარტია დატოვა. ამის შესახებ მან სოციალურ ქსელში დაწერა.
რუსუდან თევზაძე წერს, რომ ეს "ადამიანურად ურთულესი, მაგრამ მოქალაქეობრივად სწორი გადაწყვეტილებაა".
"მოგეხსენებათ, რომ 2021 წლიდან ვარ პარტია გახარია საქართველოსთვის პოლიტსაბჭოს წევრი და განათლებისა და კულტურის მიმართულების კურატორი. სწორედ, პოლიტიკური პარტიის წევრის სტატუსით ვცდილობდი, ქვეყნისთვის სასიკეთო საქმეების კეთებას.
მოგეხსენებათ ისიც, რომ მაქვს დეპუტატის მანდატი, რომელიც კოლეგებთან და მეგობრებთან, რთული და წინააღმდეგობებით აღსავსე ერთობლივი მუშაობით მივიღე.
თუმცა, დღეს და ახლა, საქართველოსთვის უკიდურესად მძიმე საშინაო და საგარეო გამოწვევების ფონზე, მივიღე ადამიანურად ურთულესი, მაგრამ ვფიქრობ მოქალაქეობრივად სწორი გადაწყვეტილება, ჩემი შვილებისა და მათი თაობის მომავლის სასარგებლოდ. უარს ვამბობ პარლამენტის მანდატზე და ვტოვებ პარტიასა მათი თაობის მომავლის სასარგებლოდ..
ხმამაღლა და მკაფიოდ ვაცხადებ, რომ ჩემი გადაწყვეტილება, არცერთ შემთხვევაში, არ არის მიმართული პოლიტიკური ძალის გახარია საქართველოსთვის წინააღმდეგ. ჩემი კოლეგები, ჩემთვის კვლავაც რჩებიან მეგობრებად და ჩემთვის პატივსაცემ პროფესიონალ ადამიანებად და ვუსურვებ მათ წარმატებას ამ გზაზე," — წერს რუსუდან თევზაძე სოციალურ ქსელში.
ცნობისათვის, 20 ოქტომბერს გამართულ ბრიფინგზე პარტიის ერთ-ერთმა ლიდერმა გიორგი შარაშიძემ განაცხადა, რომ პარტია გახარია საქართველოსთვის ბოიკოტს წყვეტს, ოცნების პარლამენტში მანდატებს გამოიყენებს და ამასთანავე თვითმმართველობის ორგანოებშიც იწყებს მუშაობას.