ანა წითლიძე: მივმართავ მამუკა მდინარაძეს, შე ჩმორო, მართლა რომ კაცად წარმოგიდგენია თავი, დედას გიტირებთ 4 ოქტომბერს
"მივმართავ მამუკა მდინარაძეს, შე ჩმორო, მართლა რომ კაცად წარმოგიდგენია თავი, მე ვმონაწილეობ თქვენს მშვიდობიან დამხობაში, დედას გიტირებთ 4 ოქტომბერს," — ამის შესახებ ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ლიდერმა ანა წიითლიძემ განაცხადა, რომელიც სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან მივიდა.
ანა წითლიძის განცხადებით, ლევან ხაბეიშვილის დაკავება მიუთითებს, რომ "ოცნებას ეშინია რევოლუციის და მშვიდობიანი დამხობა არის ის, რაც 4 ოქტომბერს უნდა მოხდეს".
"დაჭერით, რაც ახლა გააკეთეთ, შე ჩმორო, გეუბნები პირდაპირ ეთერში, შენი შენობის წინ ვდგავარ ახლა, კაცად რომ წარმოგიდგენია თავი, აქ ვარ, მე ვმონაწილეობ თქვენს მშვიდობიან დამხობაში, დედას გიტირებთ 4 ოქტომბერს, ისე გაიქცევით 4 ოქტომბერს, რომ თქვენი დასამალი არ იქნება არსად. არავის ამ დაჭერის არ ეშინია. ლევან ხაბეიშვილი და ყველა ამ დაჭერისთვის იყო მზად და ეს იყო მოსალოდნელი, ეს კიდევ უფრო მეტად გაზრდის ბრაზს საქართველოს მოქალაქეებში და ის დროშა, რაც ეჭირა ლევან ხაბეიშვილს, ახლა უკვე იქნება თითოეული ჩვენგანის ხელში, თითოეული საქართველოს მოქალაქის ხელში. მეც ვმონაწილეობ ამ მშვიდობიან დამხობაში, გამოეთრიე ახლა და დამაკავე. კიდევ ერთხელ გამოჩნდა, რომ არანაირი რუსულ სპეცოპერაციაში მოსმენის ივანიშვილს არ ეშინია, მას ეშინია რევოლუციის, გაბრაზებული ქართველი ხალხის, დღეს ლევან ხაბეიშვილის დაკავებით მათ ეს რეალურად აჩვენეს. ხომ ეძახდნენ კლოუნს, ხომ ცდილობდნენ რომ დასაცინი გამხდარიყო რომ ვითომ რაღაცას აწყობს, ხომ გამოაჩინეს რისი ეშინიათ. უნდათ რომ 4 ოქტომბრის პროცესი მოკლან, მეც ვიძახი რომ მეც მიჭირავს საქართველოს დროშა, მოვიდნენ და მეც დამაკავონ, დამაკავებენ მე? ჩემს უკან იქნება კიდევ ათასობით საქართველოს მოქალაქე, რომელიც საქართველოს დროშით 4 ოქტომბერს ამ რეჟიმს დაასრულებს, ამიტომაც მე მოვუწოდებ საქართველოს მოქალაქეებს, რომ მხოლოდ გავბრაზდეთ, ეს დაკავება ლევან ხაბეიშვილის დაკავება მიუთითებს რეჟიმის სისუსტეზე, თუ რისი ეშინია რეჟიმს, რეჟიმს ეშინია რევოლუციის და მშვიდობიანი რევოლუციის დამხობა არის ის, რაც ჩვენ 4 ოქტომბერს უნდა გავაკეთოთ," — განაცხადა ანა წითლიძემ