"გუშინდელმა დღემ ცხადყო, რომ ეს არის გადაფარვის მცდელობა, პროპაგანდისტული სისულელე, რომელიც ამაზე ალაპარაკებს მთელ საზოგადოებას, ამიტომაც მიმაჩნია იქ მისვლა ოპოზიციონერების შეცდომად. მეორე მხრივ, ეს არის სამშობლოს ინტერესების ღალატის შემცველი ქმედებები. რასაც ჩვენ ვხედავთ, ხელისუფლება ყველაფერს აკეთებს იმისთვის, რომ საბოლოო დასკვნა იყოს იმგვარი, რომ საქართველო იყო ომში დამნაშავე და არა რუსეთი.
...ეს სალომე ზურაბიშვილმა შეაფასოს. ის არის შეთანხმების ინიციატორი, მაგრამ მიმაჩნია ღრმა შეცდომად ბატონი გახარიას მხრიდან [კომისიის სხდომაზე მისვლა]. ამით საქართველოს დამოუკიდებლობისთვის და ამ რეჟიმის შეცვლისთვის ბრძოლას, ჩემი აზრით, არაფერი აკლდება, თუ ვინმეს აკლდება, ეს ბატონი გახარიაა".
ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებისთვის" ლიდერმა ნიკა გვარამიამ სასამართლოში ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა, სადაც ის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე გამოუცხადებლობის გამო მაგისტრანტი მოსამართლის წინაშე დაიკითხა.