"რა? სად? როდის?" და "წიგნების თაროს" მოთამაშეები და მხარდამჭერები მსვლელობით პარლამენტთან მიემართებიან
რესპუბლიკის მოედნიდან ერთობლივი საპროტესტო მარში ინტელექტუალური კლუბის "რა? სად? როდის?" და "წიგნების თაროს" მოთამაშეებმა და მხარდამჭერებმაც გამართეს.
აქციის მონაწილეებმა რესპუბლიკის მოედანზე საავტომობილო გზა გადაკეტეს.
"წიგნების თაროს" ერთ-ერთი ფინალისტი, გიორგი ადამაშვილმა ჟურნალისტებთან ინტერვიუში განაცხადა, რომ საქართველოს მომავალი ევროპაშია.
"ევროპული მომავალი ჩვენია. გავიმარჯვებთ ერთიანობით და ერთად დგომით. ასე ერთად დგომით წარმატებას მივაღწევთ და შევალთ ევროპაში", — განაცხადა გიორგი ადამაშვილმა.
დემონსტრანტებს ევროკავშირის და საქართველოს დროშები უჭირავთ და მსვლელობით პარლამენტისკენ მიემართებიან, პარალელურად ისმის შეძახილები: "საქართველო".
დღეს, თბილისის ქუჩებში სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლებმა საპროტესტო მარში გამართეს. მათ შორის გაიმართა ხელოვანების, რესტავრატორების, საფეხბურთო კლუბების ფანების მარშები. ამასთან, დაგეგმილია ვეტერანებისა და ცხოველთამოყვარულების მარში.