გიორგი ბაჩიაშვილი: სისტემა ინგრევა! სულ ცოტა დარჩა
"სისტემა ინგრევა! სულ ცოტა დარჩა", — ამის შესახებ თანაინვესტირების ფონდის ყოფილი ხელმძღვანელი გიორგი ბაჩიაშვილი სოციალურ ქსელში წერს და ის 29-30 ნოემბრის ღამის აქციაზე მომხდარ მოვლენებს ეხმაურება.
ბაჩიაშვილის აზრით, ბიძინა ივანიშვილმა “არჩევნებიდან სულ რამდენიმე კვირაში თავისი ამომრჩეველიც კი გადააგდო ვისაც დააჯერა რომ "ღირსებით" მიჰყავდა ევროპაში”. ყაველაშვილის საპრეზიდენტო კანდიდატად დასახელება კი “კარგად ჯდება ქვეყნის დემოკრატიული ინსტიტუტების ნგრევის გეგმაში. ეს ერთგვარი დაცინვაა ქართველებზე”.
"ივანიშვილის კონსტიტუციის ჩარჩოებიდან სრულ გასვლაზე ბევრი ითქვა და აღარ ვისაუბრებ. ბავშვების, ქალების და ჟურნალისტების სასტიკად ცემის დავალების პარალელურად, მან არჩევნებიდან სულ რამდენიმე კვირაში თავისი ამომრჩეველიც კი გადააგდო ვისაც დააჯერა რომ "ღირსებით" მიჰყავდა ევროპაში. ის ომის პარტია და ოჯახის ღირსების დაცვა ხომ თავშივე სიგიჟე და ტყუილი იყო. რა თქმა უნდა ეს იყო გამიზნული ნაბიჯი, რომელიც საქართველოს რუსიფიკაციის და დესახელმწიფოებიზაციის გეგმის ნაწილია! ზუსტად ამისავე ნაწილი იყო ახალი პრეზიდენტის კანდიდატურის წამოყენება. ყაველაშვილი შეიძლება ითქვას რომ კარგი ფეხბურთელი იყო, მაგრამ მისმა კანდიდატურამ ქართული ოცნების მხარდამჭერთა რიგებშიც კი ბევრი კითხვის ნიშანი გააჩინა.
არ გეგონოთ რომ ივანიშვილი სულელია, და მას ყაველაშვილი მართლაც კარგ საპრეზიდენტო კანდიდატად მიაჩნია, უბრალოდ, მისი არჩევანი კარგად ჯდება ქვეყნის დემოკრატიული ინსტიტუტების ნგრევის გეგმაში. ეს ერთგვარი დაცინვაა ქართველებზე, ზუსტად ისევე როგორც კალიგულას მიერ თავისი ცხენის — ინციტატუსის იმპერატორის კონსულად დანიშვნის გეგმა. ადამიანურ მადლობას ვუხდი და ვაფასებ ყველა იმ სახელმწიფო მოხელეს, ვინც ქვეყნის მომავლისთვის და თავისუფლებისთვის ამოიღო ხმა. თქვენ ყველანი ღირსეული და მამაცი ქართველები ხართ!
ასევე დიდ მადლობას ვუხდი ყველა ჟურნალისტს, ახალგაზრდას და ყველა იმ ადამიანს ვინც საკუთარი ჯანმრთელობის ფასად არ ნებდება ივანიშვილის სიძულვილის და ძალადობის მანქანას. თქვენ ჩვენი თანამედროვეობის გმირები ხართ! სისტემა ინგრევა! სულ ცოტა დარჩა! ერთად დავიცვათ საქართველოს ღირსება!!!", — წერს გიორგი ბაჩიაშვილი.