"პასუხი შეურაცხყოფაზე, რასაც რუსული კანონი ჰქვია, არის მხოლოდ ერთი — ჩვენი ევროპული სათქმელის თქმა" — ზურაბიშვილი
მოკლედ: საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი აცხადებს, რომ ქართული ოცნების ყველა ინიციირებული კანონის, მათ შორის "ლგბტ პროპაგანდის" ამკრძალავი და რუსული კანონის, მიზანია "გამოიწვიოს არეულობა, დესტაბილიზაცია და ყველა მოინათლოს რადიკალად, უცხოეთის აგენტად, ომის პარტიის მომხრედ".
- ზურაბიშვილმა ამის შესახებ დღეს, 3 აპრილს, ბრიფინგზე განაცხადა.
დეტალები: "ყველაზე მოსალოცი ის არის, რომ თქვენ შეძელით, ბოდიშს ვიხდი ბატონ პაპუაშვილთან, რომ ამ ტერმინს ვხმარობ, მაგრამ, რუსული კანონის ინიციირება, დაგემთხვიათ 31 მარტიდან 9 აპრილამდე კვირისთვის, რომელიც საქართველოს უახლესი ისტორიისთვის დატვირთულია ეროვნული სულისკვეთებით, მაგრამ ეს ხომ თქვენ [ქართულ ოცნებას] არ გაგაჩნიათ, არც ეროვნული და არც ევროპული [სულისკვეთება].
გაიგე მეტი: რუსული კანონის ხსენების გამო, პაპუაშვილმა ელისაშვილი სხდომათა დარბაზიდან გააძევა
- ზურაბიშვილის თქმით, პასუხი "უზრდელობაზე, უხეშობაზე და შეურაცხყოფაზე, რომელსაც რუსული კანონი და რუსული მიმართულება ჰქვია", არის მხოლოდ და მხოლოდ ერთი — "არჩევნებით ჩვენი ევროპული სათქმელის თქმა".
- "ჩვენ უნდა გავიდეთ არჩევნებზე, ამისთვის უდიდესი მობილიზაცია არის საჭირო. საჭიროა მომზადება იმისთვის, რომ ყველანი გავიდეთ ამ არჩევნებზე ერთი ევროპული დროშის ქვეშ. ამ დროშას ბოლომდე დავიჭერ და ვიქნები თქვენთან ერთად ბოლომდე", — განაცხადა პრეზიდენტმა.
გაიგე მეტი: რატომ არის ქართული ოცნების კანონი რუსული — მოკლედ და მარტივად
კონტექსტი: დღეს, 3 აპრილს, ქართული ოცნების აღმასრულებელმა თავმჯდომარემ და უმრავლესობის ლიდერმა, მამუკა მდინარაძემ განაცხადა, რომ ოცნება ისევ აპირებს, "უცხო აგენტად" გამოაცხადოს დამოუკიდებელი მედიასაშუალებები, რომელთა შემოსავლის 20%-ზე მეტის წყარო "უცხოური ძალაა", ანუ საგრანტო პროექტებია.