მოსკოვში აკრძალული ეროტიკული წვეულებები საქართველოში გადმოინაცვლებს — რა ვიცით
მოკლედ: მოსკოვის მერიამ გააფრთხილა ეროტიკული წვეულებების ორგანიზატორები, აკრძალონ ნებისმიერი ღონისძიება, რომელიც დაკავშირებულია სექსუალურ თემებთან.
- დოჟდის ინფორმაციით, ამის შესახებ ნათქვამია Kinky Party საზოგადოების ტელეგრამის არხზე, რომლებიც ორგანიზებას უწევდნენ ეროტიული შინაარსის წვეულებებს.
- ორგანიზატორები გეგმავენ, წვეულებები საქართველოში გამართონ.
დეტალები: "მიუხედავად იმისა, რომ ჩვენი ღონისძიებები ყოველთვის ემორჩილებოდა კანონს და მიზნად ისახავდა თავისუფალი გამოხატვისთვის უსაფრთხო, პატივისცემაზე დაფუძნებული გარემოს შექმნას, მივიღეთ გაფრთხილება, რომ ნებისმიერი ღონისძიება, რომელიც დაკავშირებულია სექსუალურ თემებთან, არ იქნება დაშვებული“, — წერენ ორგანიზატორები.
- შემდეგი დახურული წვეულება მოსკოვში 17 თებერვალს უნდა გამართულიყო, თუმცა ხელისუფლების ზეწოლის გამო, ის გაუქმდა.
- Kinky Party-ს ორგანიზატორებმა აღნიშნეს, რომ შეწყვეტენ საქმიანობას რუსეთში და წვეულებების გამართვას საქართველოში განაგრძობენ.
კონტექსტი: 2024 წლის თებერვლის დასაწყისში, უსაფრთხოების ძალებმა ჩაშალეს ეკატერინბურგში ეროტიკული წვეულება, რომელიც ასევე დახურულ კარს მიღმა იმართებოდა.
- თუმცა ყველაზე დიდი სკანდალი დეკემბრის ბოლოს, მოსკოვში გამართულ თითქმის შიშველ წვეულებას მოჰყვა.
- წვეულების ორგანიზატორი იყო ცნობილი რუსი ბლოგერი ნასტია ივლეევა.
- ღონისძიებას რუსული შოუბიზნესის ცნობილი სახეები ესწრებოდნენ, მათ შორის — ფილიპ კირკოროვი, ლოლიტა, დიმა ბილანი და ქსენია სობჩაკი.
მოგვიანებით, ღონისძიების ერთი სტუმარი დააპატიმრეს, სხვებმა კი საჯაროდ გაავრცელეს პოსტები და ვიდეოები, სადაც "წვეულებაზე დასწრობას ნანობდნენ". მათ შორის იყო ფილიპ კირკოროვიც.