მეც მივალ ამ კვირაში გამოკითხვაზე. მარტო იმიტომ მივალ, რომ გავიგო რა დონის ბანძები არიან და ვეტლიკინო, მინიმუმ. პირობას ვდებ საკუთარ თავთან და გეფიცებით კონსტიტუციას, რომ შალვა რამიშვილი იქნება ნათრევი ყველა ინსტიტუციაში და იმ 12-პუნქტიანი გეგმის დარღვევა და ფეხებზე დაკიდება, ქალთა უფლებების გაძლიერების და ა.შ როგორც პოლიტიკურად, არის კრახი ჩვენი ჩამოშლილი მთავრობის და ნახევრად ჩამოშლილი სახელმწიფოსი, ამ პროპაგანდისტის გავლით. მოკლედ, პროპაგანდისტის კვოტა შალვა რამიშვილის სახით, იქნება ყველა ვარიანტში დამარცხებული იმიტომ, რომ რომ არ ყოფილიყო თათია და მაკო არასდროს კოლექტიურ, საჯარო განცხადებამდე სანამ არ მივიდოდა, არ ვამხილებდი შალვას, რადგანაც სწორედ კოლექტიური მხილება იყო საჭირო და არა კონკრეტულად ერთი ადამიანის, უკვე ამ ეტაპზე, რაც თათიამ შექმნა პრეცედენტი.
ამის შესახებ ანანია გაჩეჩილაძემ ქალთა სოლიდარობის მარშზე სიტყვით გამოსვლისას ისაუბრა, რომელიც ქალთა მიმართ უთანასწორობის, ძალადობის, ჩაგვრისა და ტერორის წინააღმდეგ გაიმართა.