დაპირება, ის, რომ სადღაცა შევიჭრები და გამოვიჭრები, დამოკლეს მახვილი დაეკიდა ამ ჯგუფს და ვშიშობ, რომ არ აღმოჩნდნენ ტყვეობაში. ტყვეობაში, რომელმაც შეიძლება, ფატალური შედეგი მოიტანოს, იგივე, მიხეილ სააკაშვილისთვის.
მე არა მგონია, მიხეილ სააკაშვილი ახლა თუ ჩვენს გადაცემას, ალბათ, უყურებს და სხვა გადაცემასაც უყურებდა და მოისმინა ეს განცხადება, მას ესიამოვნა ან არა მგონია, რომ პირველივე დღიდან მოსწონდა ის, რაც ხდებოდა ნაციონალურ მოძრაობაში. არც ის მგონია, რომ ასეთ ფორმაში მყოფი ნაციონალური მოძრობა, ის ფიქრობს, რომ ასხივებს წინსვლას, პროგრესს.
საზოგადოება ძალიან გაიზარდა. [...] დიდი ნაწილი ძალიან საღად აფასებს მოვლენებს. დღეს ოპოზიცია ბიძინა ივანიშვილის რეჟიმის ალტერნატივად ბევრმა ადამიანმა ვერ დაინახა. სანამ სუფთა, მორალურად წელში გამართული ადამიანების, კომპეტენტური, კვალიფიციური, ინტელექტუალი ადამიანების დომინაციას ვერ დაინახავენ ოპოზიციაში, მანამდე ბევრ ადამიანს გაუჭირდება, დაინახოს ამ რეჟიმის ალტერნატივა ოპოზიციაში. ჩემი და ჩემი თანამოაზრეების მთავარი მიზანია, ეს ალტერნატივა შევქმნათ.