გაიმართა რაღაც სპეკულაცია საზოგადოებაში. ვინ იგულისხმება, როგორ იგულისხმება, რა იგულისხმება. არავითარი ქართველი იქ არ იგულისხმება, არანაირად. ეს არის ლაპარაკი უკრაინაზე, იქ არის ძალიან, ყველაზე გავრცელებული ტერმინი, ძალიან პოპულარული რუსეთში არის იპსო. ნიშნავს საინფორმაციო-ფსიქოლოგიურ სპეცოპერაციას. ჩემი შვილის შემთხვევაში ეს რა იყო იცით, რომ მიდიოდნენ სხვადასხვა ადგილებში, სადაც ნახავდნენ აეროპორტი იქნებოდა თუ კაფე იქნებოდა თუ რაღაც ქუჩ იქნებოდა, მიდიოდნენ და არწმუნებდნენ, რომ მისი ჩამოსვლა სასწრაფოდ არის აუცილებელი და ეს უნდა მოხდეს ოქტომბრამდე უსათუოდ. რატომ? იმიტომ, რომ მზადდებოდა სწორედ ეს ოპერაცია უკრაინაში და აი, ამ დროს ის არ უნდა ყოფილიყო ზელენსკის გვერდით. აი, ეს იყო ამოცანა. და ამ ამოცანას მიაღწიეს, მიაღწია კრემლმა. და ჰყავთ ახლა აქ გამოკეტილი, რამდენი ხანია უკვე, წელიწადი და ოთხი თვეა, ფაქტობრივად, კლავენ. კრემლი აკეთებს ამას, ეს არის კრემლის სპეცოპერაცია, რომელსაც, სამწუხაროდ, აკეთებენ ქართული ხელისუფლების ხელით.