სააკაშვილის მიმართ აბსოლუტურად ველური, სასტიკი შურისძიების აქტი ვიხილეთ — ხოშტარია
ფოტო: On.ge/ელენე ზაქაშვილი
დროას ლიდერის, ელენე ხოშტარიას განცხადებით, გუშინ ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მიმართ "ველური, სასტიკი შურისძიების" აქტი ვიხილეთ. ასე ეხმაურება ის გლდანის სამკურნალო განყოფილებაში სააკაშვილის გადაყვანას.
"მინდა გამოვეხმაურო იმ უმძიმეს სურათს, რომელიც ჩვენ გუშინ ვიხილეთ, საქართველოს მოქალაქისა და მესამე პრეზიდენტის მიმართ განხორციელებული აბსოლუტურად ველური, სასტიკი შურისძიების აქტის შესახებ. ვეღარც ვილაპარაკებ კანონდარღვევაზე, იმიტომ, რომ ხელისუფლებისთვის სიტყვა კანონი აბსოლუტურად არაფერს არ ნიშნავს.
სასაცილოა დღეს ლაპარაკი, რომ ისინი არღვევენ კანონს. მათ არც უფიქრიათ იმაზე, რომ კანონი დაიცვან, მაგრამ ეს ყველაფერი იყო დემონსტრაციულად დიდი სისასტიკით გაკეთებული და ეს სისასტიკე, რომელიც ჩვენ გუშინ ვიხილეთ მიხეილ სააკაშვილის წინააღმდეგ, სინამდვილეში არის სისასტიკე საქართველოს ყველა მოქალაქის მიმართ. შეიძლება, დღეს ყველა ვერ იაზრებს, რომ ეს მას ეხება, მაგრამ ეს ნიშნავს, რომ სახელმწიფო გახდა უკიდურესად სასტიკი, მათთვის არაფერს არ წარმოადგენს ადამიანი და ყველაფერს გაგიკეთებს", — აცხადებს ხოშტარია.
რუსთავის ციხიდან გამოსვლის შემდეგ სააკაშვილის პირადმა ექიმმა, ნიკოლოზ ყიფშიძემ განაცხადა, რომ ანალიზებზე დაყრდნობით კონსილიუმი ერთად ექსპრეზიდენტის კლინიკაში გადაყვანის აუცილებლობაზე შეთანხმდა.
გუშინ თავისუფლების მოედანზე სააკაშვილის მხარდასაჭერი აქცია გაიმართა და მსვლელობით კანცელარიასთან გაგრძელდა, სადაც აქციის მონაწილეები მთელი ღამის განმავლობაში იყვნენ შეკრებილები.